تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۱۷:۲۱ کد مطلب 93257

اپل: عمر گوشی آیفون حدودا ۳ سال است

شرکت اپل به عنوان بخشی از یک برنامه دوستدار محیط زیست، علاوه بر تخمین میزان تاثیرگذاری محصولات خود در چرخه گازهای گلخانه ای، مدت زمان تقریبی استفاده کاربران دست اول از محصولات خود را سه سال پیش بینی کرد. به گزارش مشرق، این شرکت اعلام کرد: انتظار دارد کاربران دست اول گوشی های آیفون، دستگاه […]

شرکت اپل به عنوان بخشی از یک برنامه دوستدار محیط زیست، علاوه بر تخمین میزان تاثیرگذاری محصولات خود در چرخه گازهای گلخانه ای، مدت زمان تقریبی استفاده کاربران دست اول از محصولات خود را سه سال پیش بینی کرد.

به گزارش مشرق، این شرکت اعلام کرد: انتظار دارد کاربران دست اول گوشی های آیفون، دستگاه های آی‌پد و ساعت های اپل، فقط پس از سه سال، دستگاه های خود را با دستگاه جدیدتری جایگزین کنند. اپل مدت زمان استفاده کاربران دست اول از کامپیوترهای مک را فقط چهار سال برآورد کرد.

این در حالی است که شرکت اپل پشتیبانی نرم افزاری از محصولات خود را به گونه ای برنامه ریزی کرده است که نسخه های جدید دستگاه هایی را که حدود سه سال عمر دارند، پشتیبانی می کند. برای مثال iOS 8 و iOS 9 دستگاه آیفون ۴S را که در پایان سال ۲۰۱۱ میلادی ساخته شد، پشتیبانی می کنند. البته در مورد کامپیوترها و سیستم عامل OS X موضوع کمی متفاوت است و آخرین نگارش این سیستم عامل، کامپیوترهای ساخته شده در سال ۲۰۰۷ را نیز پشتیبانی می کنند.

علاوه بر این بر اساس اظهارات اپل انتظار می رود به زودی نام سیستم عامل OS X نیز تغییر کند. چرا که این شرکت طول عمر کامپیوترهای مجهز به برند کنونی سیستم عامل OS X را چهار سال برآورد کرده است.

آخرین بار که این شرکت صحبت از برند سیستم عامل به میان آورد، در سال ۲۰۰۱ میلادی بود که پس از آن عنوان سیستم عامل خود را از MacOS به OS X تغییر داد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: