تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۸ - ۲۲:۴۱ کد مطلب 93333

خط و نشان فدراسیون فوتبال عراق برای آل سعود

فدراسیون فوتبال عراق امروز با تاکید مجدد بر این‌که مسابقات تیم ملی این کشور قطعا در تهران برگزار خواهد شد،‌از همتای سعودی خود خواست از توهین رسانه‌‌های سعودی به رئیس فدراسیون عراق و اعضای آن عذرخواهی کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، فدراسیون فوتبال عراق در بیانیه‌ای تاکید کرد حق قانونی خود را برای  ارائه شکایت […]

فدراسیون فوتبال عراق امروز با تاکید مجدد بر این‌که مسابقات تیم ملی این کشور قطعا در تهران برگزار خواهد شد،‌از همتای سعودی خود خواست از توهین رسانه‌‌های سعودی به رئیس فدراسیون عراق و اعضای آن عذرخواهی کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، فدراسیون فوتبال عراق در بیانیه‌ای تاکید کرد حق قانونی خود را برای  ارائه شکایت قضایی علیه سعودی‌ها به سبب توهین به رئیس و اعضای فدراسیون فوتبال عراق برای خود محفوظ می‌داند.

در این بیانیه تاکید شده است ایران میزبان مسابقات تیم ملی فوتبال عراق در چارچوب بازی‌های راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است.

در این بیانیه که المدی پرس منتشر کرده است، آمده است : با توجه به توهین بزرگ و آشکار برخی شخصیت‌های رسانه‌ای سعودی به رئیس فدراسیون فوتبال عراق و اعضای آن از طریق شبکه‌های ماهواره‌ای که میلیون‌ها بیننده آن را دنبال می‌کند، و فحاشی و اظهارات زننده و زشتی که علیه مقامات فوتبال عراق به کار بردند که توهین علنی غیرقابل توجیه به ملت عراق قلمداد می‌شود، از فدراسیون فوتبال سعودی می‌خواهیم این افراد و محافل را محکوم کرده و از این توهین‌ها رسما عذرخواهی کند، چرا که این توهین‌کنندگان برای فتنه‌انگیزی و اختلاف میان برادران تلاش می‌کنند.

در این بیانیه آمده است فدراسیون فوتبال عراق حق قانونی خود را برای ارائه شکایت قضایی علیه این افراد بر اساس قوانین رسانه‌های حرفه‌ای محفوظ می‌داند که آبروریزی و توهین به افراد و نهادها را مجازات می‌کند، فدراسیون فوتبال عراق مایل است حادثه‌ای را که برای تیم‌های عراقی در بازی‌های نهایی بحرین(در چارچوب جام خلیج فارس) رخ داد، برای برادران در عربستان سعودی یادآوری کند که با وجود عراقی‌ها هیچ توهینی به داور سعودی نکردند، ولی محبت و رفتار حسنه‌ ما سبب شد از داور سعودی و فدراسیون فوتبال آن عذرخواهی کنیم.

فدراسیون فوتبال عراق آورده است ما خواهان مقابله با این توهین‌ها از سوی برادران در عربستان هستیم تا به همه توضیح دهد که فدراسیون فوتبال عربستان این توهین‌های زشت را که در شان برادران ما نیست، رد می‌کند، در غیر این صورت، اگر فدراسیون فوتبال سعودی عذرخواهی نکند، ما این عدم عذرخواهی و عدم واکنش مسئولان فدراسیون سعودی به توهین‌کنندگان را حمایت از آنها قلمداد می‌کنیم.

این بیانیه تاکید کرده است فدراسیون فوتبال عراق تدابیر لازم را در این زمینه اتخاذ کرده که حتی ممکن است به تحریم کامل کسانی منجر شود که از توهین‌کنندگان به ملت عراق بدون هر گونه توجیهی حمایت می‌کنند، زیرا ما به خاطر تحریم ظالمانه استادیوم‌هایمان، ایران را به عنوان میزبان مسابقات تیم ملی کشورمان انتخاب کرده‌ایم.

در این بیانیه آمده است : فدراسیون فوتبال عراق همچنان تاکید می‌کند که ایران محل برگزاری مسابقات تیم ملی عراق است، چرا که این تمایل و خواست تماشاگران انبوهمان است که خواهان حمایت و پشتیبانی از تیم ملی فوتبال کشورشان با وجود  تمام شرایط و عزت‌مندی عراق  هستند.

المدی آورده است محافل و روزنامه‌نگاران و فعالان رسانه‌ای سعودی روز جمعه از طریق برنامه‌های تلویزیونی به رئیس فدراسیون فوتبال عراق و اعضای این فدراسیون به سبب پافشاری آنها بر انتخاب ایران به عنوان محل برگزاری مسابقات تیم ملی فوتبال عراق در چارچوب بازی‌های راهیابی به جام جهانی ۲۰۱۸ توهین کردند.

وزارت ورزش و جوانان عراق روز پنجشنبه ۱۴ آوریل(بیست و ششم فروردین) انتخاب ایران به عنوان محل برگزاری مسابقات تیم ملی عراق را تصمیم درست و مناسب قلمداد کرد و در عین حال از آمادگی ورزشگاه بین المللی کربلا در صورت بروز هرگونه اعتراض از سوی تیم‌های دیگر خبر داد. وزارت ورزش و جوانان عراق از امارات و سعودی‌ خواست به تحریم استادیوم‌های عراق پایان دهند.

فدراسیون فوتبال عراق روز سه شنبه ۱۲ آوریل(بیست و چهارم فروردین) تاکید کرده بود بازی‌های تیم ملی فوتبال عراق در خلال مسابقات مرحله دوم راهیابی به جام جهانی روسیه در ورزشگاه‌های ایران برگزار خواهد شد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: