تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۳:۴۳ کد مطلب 93397

همه‌ی المپیکی‌های تاریخ پینگ‌پنگ ایران

تیم ملی پینگ‌پنگ ایران برای اولین بار با سه ملی‌پوش در بازیهای المپیک شرکت می‌کند که این تعداد سهمیه در تاریخ این ورزش بی سابقه است. به گزارش مشرق، تیم ملی تنیس‌روی میز ایران برای اولین بار موفق شد صاحب سه سهمیه المپیک شود که نتیجه ای بی سابقه در ادوار حضور پینگ‌پنگ ایران در […]

تیم ملی پینگ‌پنگ ایران برای اولین بار با سه ملی‌پوش در بازیهای المپیک شرکت می‌کند که این تعداد سهمیه در تاریخ این ورزش بی سابقه است.

به گزارش مشرق، تیم ملی تنیس‌روی میز ایران برای اولین بار موفق شد صاحب سه سهمیه المپیک شود که نتیجه ای بی سابقه در ادوار حضور پینگ‌پنگ ایران در بازیها المپیک به حساب می‌آید. در ادامه مروری داریم بر حضور پینگ‌‍نگ‌بازان ایران در بازیهای المپیک.

علیدخت اولین المپیکی پینگ‌پنگ ایران

اولین حضور پینگ‌پنگ ایران در بازی‌های المپیک به سال ۱۹۹۲ بر می‌گردد که ابراهیم علیدخت در آن ر‌قا‌بت‌ها نام خود را به عنوان اولین پینگ‌پنگ باز ایران در المپیک‌ها به ثبت رساند. البته علیدخت با سه شکست از رقبایی از بلژیک، برزیل و کشورهای مشترک المنافع از دور ر‌قا‌بت‌ها کنار رفت و از مرحله گروهی صعود نکرد.

المپیک سیدنی و مجید احتشام‌زاده

در بازی‌های المپیک سیدنی مجید احتشام زاده، نماینده تنیس روی میز ایران بود که او نیز با دو شکست از حریفانی از هلند و یونان از مرحله گروهی صعود نکرد.

اخلاق پسند سومین المپیکی پینگ‌پنگ

سومین حضور پینگ‌پنگ ایران در بازی‌های المپیک به ۲۰۰۴ آتن بر می‌گردد که محمدرضا اخلاق پسند نماینده ایران بود و با شکست از حریف برزیلی حذف شد.

افشین نوروزی در المپیک پکن

در بازی‌های المپیک ۲۰۰۸ پکن افشین نوروزی که در حال‌ حاضر نیز برای تیم ملی بازی می‌کند، نام خود را به عنوان چهارمین پینگ‌پنگ باز ایران به ثبت رساند که البته او نیز با شکست از حریف ایتالیایی از دور ر‌قا‌بت‌ها حذف شد.

نوشاد عالمیان و ندا شهسواری در لندن

اما در المپیک ۲۰۱۲ لندن ایران برای اولین بار دو نماینده در تنیس روی میز داشت. نوشاد عالمیان به همراه ندا شهسواری برای ایران مسابقه دادند. عالمیان با دو پیروزی و یک شکست تا راند سوم بالا آمد تا اولین بردهای تاریخ پینگ‌پنگ ایران را رقم بزند.

ندا شهسواری نیز که اولین بانوی المپیکی تاریخ تنیس روی میز ایران نام گرفت برابر حریف نیجریه‌ای شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت.

المپیک ریو و حضور بی‌سابقه ایران

اما بازی‌های المپیک ریو بهترین نتیجه‌ تاریخ پینگ‌پنگ ایران از لحاظ کسب سهمیه المپیک است. نیما عالمیان و ندا شهسواری با قهرمانی در ر‌قا‌بت‌های انتخابی المپیک در آسیای میانه جواز حضور در ریو را گرفتند و نوشاد عالمیان نیز در ر‌قا‌بت‌های گزینشی بعدی از قاره آسیا المپیکی شد تا پینگ‌پنگ ایران برای اولین بار در تاریخ سه نماینده در المپیک داشته باشد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: