تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۶:۴۵ کد مطلب 93485

رسیدگی‌ به پرونده‌ سیاسی دانشجویان بورسیه‌ها آزمون‌ ولایت‌پذیری است

جمعی از دانشجویان بورسیه خطاب به رئیس قوه قضائیه: در بخشی از این نامه آمده است: بنا براخبار واصله، یکی از عوامل اصلی فتنه علیه نیروهای ارزشی بدنه وزارت علوم و دانشگاه علم و صنعت و از برنامه ریزان ظلم به دانشجویان بورسیه، یعنی آقای دکتر غلامی مدیرکل سابق بورس و امور دانشجویان خارج وزارت […]

جمعی از دانشجویان بورسیه خطاب به رئیس قوه قضائیه:

در بخشی از این نامه آمده است: بنا براخبار واصله، یکی از عوامل اصلی فتنه علیه نیروهای ارزشی بدنه وزارت علوم و دانشگاه علم و صنعت و از برنامه ریزان ظلم به دانشجویان بورسیه، یعنی آقای دکتر غلامی مدیرکل سابق بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، قرار است به بهانه پست رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه از کشور خارج گردد.

به گزارش سرویس سیاسی پایگاه ۵۹۸، جمعی از دانشجویان بورسیه با نگارش نامه ای خطاب به آیت الله صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه “هنوز در عمل هیچ دادگاه صالحه ای این شکایات مستند و قانونی را بررسی نکرده است” نوشتند: با توجه به دستورات رهبر عظیم الشان انقلاب به قوه قضاییه و اهتمام شخص حضرتعالی در تبعیت از منویات معظم له و رفع ظلم از تمام مظلومان و اجرای عدالت درخواست عاجل داریم که دستور رسیدگی سریع و قاطع را به این شکایات صادر فرمایید.

متن این نامه که نسخه ای از آن برای پایگاه ۵۹۸ ارسال گردیده است به شرح زیر می باشد:

حضرت آیت الله آملی لاریجانی (دامت برکاته)

ریاست محترم و معزز قوه قضاییه

با عرض سلام و اهدای تحیت

همان گونه که مسحضرید، پرونده مربوط به حقوق قانونی دانشجویان بورسیه و ظلم های ناشی از عملکرد خلاف قانون مسئولان وزارت علوم، یکی از مهم ترین پرونده ها در دو سال گذشته بوده است. این پرونده با ورود و اعلام نظر مبارک مقام عظمای ولایت، از حیث ولایت پذیری نیز آزمون مهمی را پیش روی مسئولان و نهادهای نظام مقدس جمهوری اسلامی قرار داده است.

خوشبختانه تاکنون قوه محترم قضاییه نیز تلاش خود را برای احقاق حقوق قانونی دانشجویان مبذول داشته است که در این خصوص لازم دیدیم درخواست هایی را مطرح نماییم. قبل از هر چیز لازم می دانیم که از این تلاش ها مراتب قدردانی خود را اعلام نماییم.

مقام معظم رهبری(حفظه الله) دستوراتی را به قوه قضاییه درباره پرونده دانشجویان بورسیه صادر فرموده اند. متاسفانه تمام مشکلات ریشه ای و اصلی دانشجویان بورسیه اعم از جایابی، لغو غیرقانونی اعلام نیازها، فقدان امنیت شغلی پس از فارغ التحصیلی و عدم پرداخت حقوق قانونی و مادی که به علت تعهد محضری داده شده مبنی بر عدم اشتغال همزمان با تحصیل که دانشجویان بورسیه را در تنگنای شدید روحی، مالی و خانوادگی قرار داده است، پابرجا می باشد و وزارت علوم نه تنها پاسخگو نبوده بلکه هر روز نیز حلقه فشار بر دانشجویان بی پناه را تنگ تر از قبل می کند.

دانشجویان بورسیه در ماه های پایانی سال ۱۳۹۳ تعداد انبوه شکایت خود را در دیوان عدالت اداری و در مرداد ماه سال ۹۴ شکایت دیگری را از بانیان ظلم به دانشجویان بورسیه در دادسرای فرهنگ و رسانه و شعبه ۲۸ کارکنان دولت به ثبت رسانده اند.

متاسفانه هنوز در عمل هیچ دادگاه صالحه ای این شکایات مستند و قانونی را بررسی نکرده است. با توجه به دستورات رهبر عظیم الشان انقلاب به قوه قضاییه و اهتمام شخص حضرتعالی در تبعیت از منویات معظم له و رفع ظلم از تمام مظلومان و اجرای عدالت درخواست عاجل داریم که دستور رسیدگی سریع و قاطع را به این شکایات صادر فرمایید.

همچنین باید به عرض برسانیم بنا بر اخبار واصله، یکی از عوامل اصلی فتنه علیه نیروهای ارزشی بدنه وزارت علوم و دانشگاه علم و صنعت و از برنامه ریزان ظلم به دانشجویان بورسیه، یعنی آقای دکتر غلامی مدیرکل سابق بورس و امور دانشجویان خارج وزارت علوم، قرار است به بهانه پست رایزن علمی جمهوری اسلامی ایران در کشور روسیه از کشور خارج گردد. با توجه به ابهامات فراوان امنیتی در خصوص نقش این شخص در پروژه نفوذ دانشگاهی و انگیزه های فتنه گری ایشان علیه نیروهای انقلابی و ولایتمدار و مفتوح بودن شکایت دانشجویان علیه ایشان، تقاضا داریم هر چه سریع تر از خروج نامبرده از کشور جلوگیری به عمل آید.

ان شاء الله با درایت و قاطعیت مثال زدنی حضرتعالی، فتنه ای که علیه بدنه علمی و پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای باز کردن باب نفوذ دانشگاهی، آغاز شده است، منکوب شده و حقوق قانونی همه مظلومان به صاحبان آن باز خواهد گشت و عوامل مجری پروژه نفوذ در بدنه دانشگاهی رسوا خواهند شد.

با تشکر

جمعی از دانشجویان بورسیه

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: