تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۶:۴۲ کد مطلب 93488

امیر قطر به دنبال تعطیلی کامل شبکه «الجزیره» است

برخی منابع قطری و مصری مدعی شدند امیر قطر به دنبال تعطیل کردن شبکه «الجزیره» و جایگزین کردن یک شبکه دیگر است.  به گزارش مشرق، منابع آگاه مصری و قطری مدعی شدند شبکه «الجزیره» قطر در حال بسته شدن کامل است و جایگزین آن شبکه «العربی‌الجدید» است که در آینده‌ای نزدیک از لندن به دوحه […]

برخی منابع قطری و مصری مدعی شدند امیر قطر به دنبال تعطیل کردن شبکه «الجزیره» و جایگزین کردن یک شبکه دیگر است.

 به گزارش مشرق، منابع آگاه مصری و قطری مدعی شدند شبکه «الجزیره» قطر در حال بسته شدن کامل است و جایگزین آن شبکه «العربی‌الجدید» است که در آینده‌ای نزدیک از لندن به دوحه منتقل خواهد شد.

بر اساس گزارش روزنامه «روزالیوسف»، «عزمی بشاره» عضو سابق کنست (پارلمان رژیم صهیونیستی) و مقام مسئول در دفتر «العربی‌الجدید» از اتاق اصلی خبر شبکه الجزیره بازدید کرده و دستور برخی اصلاحات داده تا مقدمه‌ای برای پخش العربی الجدید باشد.

بنا به گزارش مذکور، اختلافات شدیدی میان «تیم بن حمد» امیر قطر و مادرش شیخه «موزه» با «حمد بن خلیفه» پدر امیر قطر و «حمد بن جاسم» نخست‌وزیر سابق درباره ادامه پخش الجزیره به وجود آمده، الجزیره‌ای که حمد بن خلیفه آن را تاسیس کرده است.

اما امیر فعلی قطر به شدت با ادامه پخش الجزیره به خاطر خسارت‌های بسیاری که به قطر زده، مخالف است؛ مخاطبان این شبکه به شدت کاهش یافته و از میلیون‌ها نفر به ۲۷ هزار نفر رسیده است.

بنا به گزارش مذکور، روند بستن پایان قرارداد با کارمندان شبکه آغاز شده و تا کنون هزار تن اخراج شدند و همه اینها مقدمه‌ای برای بستن شبکه است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: