تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۶:۴۰ کد مطلب 93492

بحران جدید در مصر؛ بالا گرفتن اختلافات پارلمان و دولت

یک روزنامه مصری گزارش داده نمایندگان پارلمان مصر از بی‌توجهی مسئولان دولت به مطالبات آنها شکایت کرده‌اند و این مسأله بحران تازه‌ای را میان دستگاه اجرایی و قانونگذاری مصر ایجاد کرده است.  به گزارش مشرق، در پی تصمیم «عبدالفتاح السیسی» برای واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان، بحران تازه‌ای در این کشور با بالا […]

یک روزنامه مصری گزارش داده نمایندگان پارلمان مصر از بی‌توجهی مسئولان دولت به مطالبات آنها شکایت کرده‌اند و این مسأله بحران تازه‌ای را میان دستگاه اجرایی و قانونگذاری مصر ایجاد کرده است.

 به گزارش مشرق، در پی تصمیم «عبدالفتاح السیسی» برای واگذاری جزایر تیران و صنافیر به عربستان، بحران تازه‌ای در این کشور با بالا گرفتن اختلافات دولت و مجلس ایجاد شده است.

روزنامه مصری «روز الیوسف»، گزارش داده که قوه مجریه مصر به تصمیماتی که قوه مقننه اتخاذ می‌کند بی توجه است و خواسته‌های مجلس را اجرایی نمی‌کند.

بر اساس این خبر این بحران در پی شکایت مستقیم نماینده‌های پارلمان مصر از فرمانداران این کشور ایجاد شده است و نمایندگان معتقدند درخواست‌ها و ملاحظات نمایندگان پارلمان که منتخب مردم هستند از سوی مسئولان دولتی اجرایی نمی‌شود.

با این وجود «احمد زکی» وزیر توسعه داخلی به رئیس پارلمان اطمینان خاطر داده که خواسته‌های آنها را به گوش مسئولان دولتی می‌رساند و نسبت به دخالت دولت در اموری که ممکن است در حوزه اختیارات این نهاد نباشد هشدار داده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: