تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۷:۰۷ کد مطلب 93529

رمزگشایی الجبیر از اظهارات پادشاه‌سعودی

“عادل جبیر” — وزیر امور خارجه عربستان — درباره بیانیه سازمان همکاری های اسلامی مدعی شد: “دنیای اسلام با این بیانیه موضع خود را در رد سیاست های مداخله جویانه ایران و همچنین محکومیت تروریسم و افراط گرایی آشکار کرد.” به گزارش پایگاه ۵۹۸، وی همچنین با تکرار ادعاهای پوچ و بی اساس بر ضد […]

“عادل جبیر” — وزیر امور خارجه عربستان — درباره بیانیه سازمان همکاری های اسلامی مدعی شد: “دنیای اسلام با این بیانیه موضع خود را در رد سیاست های مداخله جویانه ایران و همچنین محکومیت تروریسم و افراط گرایی آشکار کرد.”

به گزارش پایگاه ۵۹۸، وی همچنین با تکرار ادعاهای پوچ و بی اساس بر ضد ایران اعلام کرد: “ایران باید سیاست خود را تغییر دهد و به حسن همجواری و همسایگی احترام بگذارد. ایران نباید در امور دیگر کشورها مداخله کند و باید به عرف  و قوانین بین المللی پای بند باشد.”

وزیر امور خارجه عربستان با اشاره به سخنرانی ملک سلمان در کنفرانس همکاری اسلامی گفت: “ملک سلمان  در سخنان خود بر لزوم همبستگی اسلامی و مبارزه با تروریسم تأکید کرد. “

پادشاه عربستان در کنفرانس سازمان همکاری اسلامی در سخنانی سربسته  و ادعایی از دیگر کشورها خواست به حسن همجواری احترام بگذارند  و در امور داخلی سایر کشورها دخالت نکنند. وی همچنین از این کشورها خواست با تشکیل و حمایت از گروه های مردمی در دل سایر کشورها، امنیت و ثبات این کشورها را تهدید نکنند.

هنوز ساعاتی از سخنرانی ملک سلمان نگذشته بود که  وزیر امور خارجه عربستان، همان سخنان پادشاه را این بار خطاب به ایران و بر ضد کشورمان بازگو کرد.

منبع: باشگاه خبرنگاران

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: