تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۷:۴۰ کد مطلب 93546

فراوان‌ترین نام‌های ایرانیان خارج از کشور کدامند؟

مدیر کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور گفت: در سال گذشته ۵ نام نخست از حیث فراوانی از میان اسناد تنظیمی ایرانیان خارج از کشور به ترتیب شامل محمد،علی،حسین،احمد و حسن در بین پسران و فاطمه، مریم،سارا، زهرا و زینب در میان دختران است. به گزارش مشرق، بهمن مشایخی مدیر کل امور هویتی ایرانیان […]

مدیر کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور گفت: در سال گذشته ۵ نام نخست از حیث فراوانی از میان اسناد تنظیمی ایرانیان خارج از کشور به ترتیب شامل محمد،علی،حسین،احمد و حسن در بین پسران و فاطمه، مریم،سارا، زهرا و زینب در میان دختران است.

فراوان‌ترین نام‌های ایرانیان خارج از کشور کدامند؟به گزارش مشرق، بهمن مشایخی مدیر کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور اظهار داشت: موارد و مصادیق تغییر نام شامل اسامی مرکب ناموزون که عرفا یک نام محسوب نشده، عناوین یا ترکیبی از اسم و عنوان، نام‌هایی که موجب هتک حیثیت مقدسات اسلامی و مغایر با ارزش‌های والای انسانی بوده، اسامی زننده و مستحکم که موجب تحقیر اشخاص شده و همچنین نام‌های نامناسب با جنسیت فرد هستند.

وی در ادامه گفت: در سال گذشته ۵ نام نخست از حیث فراوانی از میان اسناد تنظیمی ایرانیان خارج از کشور به ترتیب شامل محمد،علی،حسین،احمد و حسن در بین پسران و فاطمه، مریم،سارا، زهرا و زینب در میان دختران است.

 مشایخی تصریح کرد: اولین سند تنظیمی در کنسولگری بمبئی در سال ۱۳۰۸ به نام آقای عبدالحسین سپنتا و همچنین اولین سند هویتی در ایران به نام خانم فاطمه ایرانی در سال ۱۲۹۷ به ثبت رسیده است.

 مدیر کل امور هویتی ایرانیان خارج از کشور بیان کرد: برابر بر تبصره ماده ۱۵ قانون ثبت احوال مهلت اعلام ولادت ۱۵ روز از تاریخ ولادت و همچنین وفات نیز ۱۰ روز از تاریخ وقوع بوده که اعلام کننده واقعه شامل بستگان متوفی یا مراجع قانونی موظف به اعلام وقایع در مهلت تعیین شده به ثبت احوال هستند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

  1. ناشناس :
    آیا موافقید؟ Thumb up 0 Thumb down 0

    اینها که اینقدر معتقد هستند چرا از ایران در رفتند؟

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: