تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۱۹:۳۱ کد مطلب 93594

طرح های حمایتی اشتراک و خرید مجلات برگشتی تداوم داشته باشد

مدیر مسئول دنیای قلم، روند اجرای طرح های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش اشتراک نشریات و خرید مجلات برگشتی را خوب و هماهنگ ارزیابی و خواستار تداوم اجرای این دو طرح طی سال های آتی شد. به گزارش مشرق، عذرا فراهانی روز شنبه طرح خرید مجلات برگشتی را ابتکار خوب وزارت فرهنگ و […]

مدیر مسئول دنیای قلم، روند اجرای طرح های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در بخش اشتراک نشریات و خرید مجلات برگشتی را خوب و هماهنگ ارزیابی و خواستار تداوم اجرای این دو طرح طی سال های آتی شد.

به گزارش مشرق، عذرا فراهانی روز شنبه طرح خرید مجلات برگشتی را ابتکار خوب وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عنوان کرد که اجرای آن از اواخر سال گذشته آغاز شده و در نتیجۀ اجرای این طرح، مازاد مجلات منتشر شده به دست افرادی که از شرایط و فرصت لازم برای مطالعه برخوردار هستند رسیده و مورد استفاده قرار می گیرد.

وی با اشاره به اینکه جامعه هدف در این طرح مراکز عمومی هستند که شاید از شرایط و بضاعت کافی برای خرید محصولات فرهنگی و رسانه ای برخوردار نباشند اظهار کرد: طرح خرید مجلات برگشتی از لحاظ اقتصادی برای ما به عنوان یک نشریه دار مستقل، منفعت مالی آنچنانی ندارد اما وقتی قرار است مازاد مجله به قیمت پایینی فروخته شده و به خمیر کاغذ تبدیل شود بهتر است که از طریق مشارکت در این طرح با قیمت بالاتری به دست کسانی بیافتد که از آن استفاده می کنند.

به عقیده این فعال مطبوعاتی، در شرایط کنونی که اقبال عمومی نسبت به مطبوعات بسیار کم است و از طرف دیگر آگهژی های تبلیغاتی کمتری به نشریات کشور بویژه در بخش ماهنامه ها می رسد لازم است وزارت ارشاد با تدوین و اجرای چنین طرح هایی نشریات را مورد حمایت حداکثری خود قرار دهد.

فراهانی در ادامه گفت: روند اجرای طرح های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بخصوص در بخش اشتراک نشریات و خرید مجلات برگشتی بسیار خوب و از هماهنگی های لازم برخوردار بوده است.

این فعال رسانه ای در عین حال ابراز امیدواری کرد که هزینه این طرح ها از منابع مستقل تامین شود و دولت و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و معاونت مطبوعاتی را در تقویت این طرح ها، یاری کند چرا که مدیران مطبوعات به ویژه در بخش خصوصی روی یارانه و تامین بخشی از هزینه های خود از این طریق حساب می کنند و در صورتیکه پرداخت یارانه ها با مشکل مواجه شود توان و انگیزۀ خود را برای ادامه فعالیت از دست خواهند داد.

طرح خرید مجلات برگشتی، از دی ماه ۹۴ در معاونت مطبوعاتی وزارت ارشاد کلید خورد و تا کنون بالغ بر ۲۵۰ هزار نسخه از نشریات عضو با اعتباری بالغ بر ۲۴۰ میلیون تومان خریداری و به صورت رایگان در اختیار مراکز عمومی – فرهنگی قرار گرفته است. تا پایان اسفند ماه ۱۰۵ نشریه در این طرح ثبت نام کرده اند.

کتابخانه ها، کانون های فرهنگی هنری مساجد، پایانه های مسافربری ریلی جاده ای، خوابگاههای دانشجویی، زندان ها و ندامتگاه ها و کانون های اصلاح و تربیت، سالن انتظار بیمارستان ها و مراکز درمانی، کمپ های ترک اعتیاد، بهزیستی، خیریه ها و… از جمله مراکزی هستند که در اولویت دریافت این بسته های فرهنگی رایگان هستند.

شرایط و ضوابط حضور در این طرح (اشتراک نشریات و خرید مجلات برگشتی ) هم اکنون در سایت معاونت مطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی قابل مشاهده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: