تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۱:۰۸ کد مطلب 93643

چند میلیارد برای پروژه مترو شهر آفتاب هزینه شد؟

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء در بازدید نهایی از خط یک ایستگاه متروی شهر آفتاب گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان برای پروژه مترو شهر آفتاب هزینه شده و طول کل این پروژه حدفاصل ایستگاه شاهد تا پرند ۵۲ کیلومتر و شامل پنج ایستگاه است. به گزارش مشرق، سردار عبادالله عبداللهی عصر امروز در بازدید نهایی از خط […]

فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء در بازدید نهایی از خط یک ایستگاه متروی شهر آفتاب گفت: ۳۰۰ میلیارد تومان برای پروژه مترو شهر آفتاب هزینه شده و طول کل این پروژه حدفاصل ایستگاه شاهد تا پرند ۵۲ کیلومتر و شامل پنج ایستگاه است.

به گزارش مشرق، سردار عبادالله عبداللهی عصر امروز در بازدید نهایی از خط یک ایستگاه متروی شهر آفتاب در جمع خبرنگاران اظهار داشت: پروژه متروی شاهد تا پرند جزو پروژه‌های “مهر ماندگار” است که قرار بود در کمتر از دو سال پایان یابد که به علت کمبود اعتبار تحقق نیافت.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء خاطرنشان کرد: طول این پروژه حدفاصل ایستگاه شاهد تا پرند ۵۲ کیلومتر و شامل پنج ایستگاه است.
 
وی تصریح کرد: مشکلات بین شهرداری و وزارت راه به اجرای پروژه به موقع آن لطمه زد ولی قرارگاه خاتم با تامین اعتباری که از محل فروش سهام تامین شده است بخشی از پروژه به طول ۴٫۵ تا پنج کیلومتر را به بهره برداری می‌رساند.
 
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء با اشاره به  اینکه پیشرفت فیزیکی این پروژه در کل حدود ۷۵ درصد است، یادآور شد: با تامین اعتبار، این پروژه در کمتر از ۱۴ ماه به اتمام می‌رسد.
 
سردار عبداللهی گفت: فاز بعدی پروژه که تا فرودگاه امام خمینی (ره) است حدود ۳۰ کیلومتر است که اگر اعتبار آن تامین شود تا پایان سال ۹۵ به اتمام می‌رسد.
 
وی یادآور شد: تا به حال حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه هزینه شده است و برای تمام آن یک هزار میلیارد تومان لازم است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: