تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۱:۳۲ کد مطلب 93647

گزارش امروز ظریف با افشاگری سیف «مغایرت» دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ظریف امروز گزارشی از اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی ارائه داد که این گزارش با اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سفر به آمریکا که با شفافیت بیان شده بود، مغایرت دارد. به گزارش مشرق، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با […]

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: ظریف امروز گزارشی از اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی ارائه داد که این گزارش با اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سفر به آمریکا که با شفافیت بیان شده بود، مغایرت دارد.

به گزارش مشرق، محمدصالح جوکار عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اعتراف ولی‌الله سیف رئیس بانک مرکزی مبنی بر اینکه پس از اجرای برجام عایدی نصیب ایران نشده است، اظهار داشت: آنچه که مشخص و واضح است این است که مسئولین مربوطه باید در مورد روند اجرای برجام اظهار نظر کند و آقای سیف هم به صورت شفاف اعلام کرده که با اجرای برجام اتفاقی نیفتاده است؛ البته در روزهای گذشته بانک مرکزی برای خبرنگاران برنامه بازدید از اتاق سوئیفت گذاشت که این هم با گفته‌های آقای سیف کاملا در تناقض است.
 
وی برهمین اساس اضافه کرد: ظریف امروز گزارشی از اجرای برجام به کمیسیون امنیت ملی ارائه داد که این گزارش با اظهارات رئیس کل بانک مرکزی در سفر به آمریکا که با شفافیت بیان شده بود، مغایرت دارد.
 
جوکار تاکید کرد: به دلیل وجود این مغایرت‌ها، دولت و مسئولان باید به صورت شفاف اعلام موضع کنند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس با بیان اینکه درباره گزارش ۱۵ صفحه‌ای آقای ظریف درباره روند اجرای برجام تدبیر خواهیم کرد، خاطرنشان کرد: آنچه که باید در حوزه تبادلات پولی و مالی اتفاق می‌افتاده در عمل انجام نشده است و بعد از بررسی این گزارش، کمیسیون نظر خود را اعلام خواهد کرد.
 
جوکار در پایان تصریح کرد: دشمنان نقض برجام را به خوبی می‌دانند و دلیلی وجود ندارد که ملت ایران نامحرم محسوب شوند و از اتفاقات با خبر نباشند. بنابراین مسئولین باید به صورت شفاف، واضح و بدون سیاسی‌کاری ملت را در جریان اتفاقات قرار بدهند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: