تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۱:۲۶ کد مطلب 93651

نماینده مخالفان مسلح: اسد ۴ ماه بیشتر وقت ندارد!

محمد علوش، سرپرست تیم مخالفان مسلح سوریه در مذاکرات ژنو گفت که طبق قطعنامه های شورای امنیت، بشار اسد چهار ماه بیشتر فرصت ندارد و پس از آن نوبت به تشکیل شورای حکومت انتقالی با اختیارات کامل اجرایی می‌رسد. به گزارش مشرق به نقل از سایت “د پرس”، علوش به عنوان نماینده گروه تروریستی “جیش […]

محمد علوش، سرپرست تیم مخالفان مسلح سوریه در مذاکرات ژنو گفت که طبق قطعنامه های شورای امنیت، بشار اسد چهار ماه بیشتر فرصت ندارد و پس از آن نوبت به تشکیل شورای حکومت انتقالی با اختیارات کامل اجرایی می‌رسد.

به گزارش مشرق به نقل از سایت “د پرس”، علوش به عنوان نماینده گروه تروریستی “جیش الاسلام” در گفتگوی اختصاصی با سایت “العربی الجدید” مدعی شد که نظام سوریه در مورد انتقال قدرت سیاسی هیچ حق انتخابی ندارد بلکه مجبور است این انتقال را بپذیرد.
 
بنابر ادعای وی حکومت سوریه پیوسته تلاش کرده است از زیر بار انتقال سیاسی مثل سایر طرحها و پیشنهادات بین المللی فرار کند.
 
علوش با واضح و ثابت توصیف کردن مواضع مخالفان مسلح در اجلاس ژنو گفت که آنها خواستار تشکیل حکومت انتقالی با اختیارات کامل بدون وجود بشار اسد و افرادش هستند.
 
وی خاطرنشان کرد که مخالفان، خواستار حل سیاسی بحران بوده و همچنان به آتش بس معقتد هستند.
 
یک منبع خاص در داخل مخالفان سوری نیز به همین سایت گفت که هیئت سوریه، از طریق استفان دیمستورا، نماینده سازمان ملل متحد در امور سوریه، پیشنهادی را مطرح کرده است با این مضمون که اسد سه تن از معاونان خود را با اختیارات کامل به استثنای اختیارات پروتکلی خود، از میان مخالفان انتخاب کند و متعهد شده است که دولت فعلی را توسعه داده و برخی مخالفان را وارد دولت کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: