تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۱:۴۴ کد مطلب 93653

آخرین وضعیت عملیات آزادسازی شهر «هیت» عراق

بخش‌هایی از مناطق شمالی و غربی شهر «هیت» هنوز آزاد نشده است؛ اما نیروهای عراقی توانسته‌اند یک مسیر مواصلاتی منتهی به شهر را پاکسازی کنند. به گزارش مشرق، پس از عملیات موفق ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق و پاکسازی بخش‌هایی از شهر هیت در شمال غربی استان الانبار، عملیات در روزهای گذشته به دلیل […]

بخش‌هایی از مناطق شمالی و غربی شهر «هیت» هنوز آزاد نشده است؛ اما نیروهای عراقی توانسته‌اند یک مسیر مواصلاتی منتهی به شهر را پاکسازی کنند.

به گزارش مشرق، پس از عملیات موفق ارتش و نیروهای بسیج مردمی عراق و پاکسازی بخش‌هایی از شهر هیت در شمال غربی استان الانبار، عملیات در روزهای گذشته به دلیل نامساعد بودن شرایط آب و هوایی و وجود بمب‌ها و مین‌های کار گذاشته شده با کندی ادامه یافت اما از عصر روز گذشته نیروهای عراقی با افزایش سرعت عملیات موفق شدند در مرحله نخست راه ارتباطی «کبیسه – هیت» را به طور کامل پاکسازی و امنیت را به این محور باز گردانند.

از سوی دیگر گروهی از نیروهای بسیج مردمی با کمک نیروهای امنیتی موفق شدند در عملیاتی تهاجمی دو روستای «الخوضه» و «المشتل» در حومه جنوبی شهر را آزاد کنند و در ادامه راه ارتباطی میان دو روستا را پاکسازی کنند.

در این عملیات بیش از ۱۵ تن از تروریست‌های داعش کشته و زخمی شدند و تعدادی خودروی نظامی تروریست‌‌ها نیز منهدم شد. در عملیات پاکسازی این دو روستا بیش از ۴۵ بمب خنثی شد.
 
آخرین وضعیت عملیات آزادسازی شهر «هیت» عراق 
 
همچنان بخش‌هایی از مناطق شمالی و غربی شهر هیت آلوده به تروریست‌های داعش است.
ساعتی قبل نیز نیروهای بسیج مردمی موفق شدند روستاهای حد فاصل منطقه المحمدی در جنوب شرقی شهر هیت را آزاد کنند‌. عملیات برای تثبیت مواضع نیروهای بسیج مردمی در این مناطق ادامه دارد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: