تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۲:۱۳ کد مطلب 93662

برای فیلمسازی درباره مقاومت نیازمند حمایت دولت هستیم

محسن علی اکبری گفت: برای فیلمسازی درباره دفاع و مقاومت نیازمند مصوبات و حمایت دولت هستیم. به گزارش مشرق، محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و تلویزیون با اشاره به ضرورت بسترسازی برای ساخت فیلم های مقاومت و دفاع محور در سینمای ایران که به عنوان مضمون اصلی جشنواره فیلم مدافعان حرم مورد توجه است، […]

محسن علی اکبری گفت: برای فیلمسازی درباره دفاع و مقاومت نیازمند مصوبات و حمایت دولت هستیم.

به گزارش مشرق، محسن علی اکبری تهیه کننده سینما و تلویزیون با اشاره به ضرورت بسترسازی برای ساخت فیلم های مقاومت و دفاع محور در سینمای ایران که به عنوان مضمون اصلی جشنواره فیلم مدافعان حرم مورد توجه است، گفت: با توجه به خواسته های مقام معظم رهبری از هنرمندان و تاکیدات ایشان بر توجه بیشتر به آثار ارزشی، لازم است مصوبه ای وجود داشته باشد که کار را برای هنرمندان در حوزه دفاع مقدس و مقاومت ساده تر کند.
 
 محسن علی اکبری تهیه کننده باسابقه سینما و تلویزیون درباره خروجی کیفی جشنواره های موضوعی افزود: جشنواره فیلم مدافعان حرم به موضوع بسیار مهمی می پردازد و قطعا در نوع نگاه فیلمسازان و سینمای ما می تواند تاثیر مثبتی بگذارد.
 
وی در پاسخ به این که آیا جشنواره فیلم مدافعان حرم باید تمرکز خود را معطوف به عامه مردم یا هنرمندان کند بیان کرد: به نظر من اگر هدف برگزاری، جشنواره ای مردمی است باید مردم نسبت به این موضوع مهم دغدغه مند شوند.
 
علی اکبری که سابقه تهیه فیلم های ارزشی زیادی را در کارنامه کاری خود دارد، درباره علت خلاء موضوع مقاومت های جدید منطقه در سینمای ایران توضیح داد: به نظر من سیاست مشخصی از سوی مدیران ارشد فرهنگی کشور و شورای عالی انقلاب فرهنگی نسبت به این موضوع اتخاذ نشده است. همچنین مشخص شدن بودجه خاصی از سوی مجلس شورای اسلامی برای پرداختن به موضوع مدافعان حرم و جریان های مقاومت جدید و اتفاقات اخیر منطقه می تواند هنرمندان را برای بهره گیری از این سوژه ها کمک و تسهیلات لازم را برای آن ها ایجاد کند.
 
وی همچنین ادامه داد: هنرمندان ایرانی دوست دارند درباره انقلاب و دفاع مقدس فیلم بسازند و حرف بزنند اما امکاناتشان محدود هست. برای مثال اگر اکنون بخواهیم درباره آزادسازی خرمشهر فیلم بسازیم کارمان خیلی سخت است و سازمان های سینمایی شاید از پس تامین هزینه های این اثر برنیاید بنابراین با توجه به خواسته های مقام معظم رهبری از هنرمندان و تاکیداتشان بر توجه بیشتر به آثار ارزشی، لازم است مصوبه ای وجود داشته باشد که کار را برای هنرمندان در حوزه دفاع مقدس و مقاومت ساده تر کند. به ویژه برای پرداختن به ماجراهای یمن، سوریه و عراق که این بار نه فقط از سوی آمریکا بلکه به واسطه دشمنان جدید و دست نشانده های آن هدایت می شود.
 
نخستین جشنواره فیلم مدافعان حرم به همت خبرگزاری فارس و با همکاری موسسه فرهنگی هنری کتیبه نوای فاطمی ۵ خرداد ماه سال جاری در دو بخش مستند و نماهنگ برگزار می‌شود. فیلمسازان تا ۳۱ فروردین‌ماه فرصت دارند آثار خود را با مراجعه به سایت www.modafeanfilmfest.ir به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: