تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۲:۲۴ کد مطلب 93666

اکثر جوانان فلسطینی‌ آمریکا را دشمن می‌دانند

نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که ساکنین عراق، لبنان و مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین آمریکا را به شدت دشمن دانسته و نزدیک به نیمی از آن‌ها نیز ایران را کشور دوست می‌دانند. به گزارش مشرق، نظر سنجی‌های جدید نشان دادند که از هر ۵ جوان فلسطینی، چهار نفر آمریکا را «دشمن» می‌شناسد. به نوشته وبگاه […]

نظرسنجی‌های جدید نشان می‌دهد که ساکنین عراق، لبنان و مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان فلسطین آمریکا را به شدت دشمن دانسته و نزدیک به نیمی از آن‌ها نیز ایران را کشور دوست می‌دانند.

به گزارش مشرق، نظر سنجی‌های جدید نشان دادند که از هر ۵ جوان فلسطینی، چهار نفر آمریکا را «دشمن» می‌شناسد.
 
به نوشته وبگاه خبری «عاروتص شوع» نظر سنجی‌ موسسه «آسدا برسن مارستلر» مستقر در دبی نشان داد که تنها تعداد بسیار کمی از اعراب ساکن فلسطین اشغالی آمریکا را «دوست» می‌دانند.
 
در این نظرسنجی ۸۱ درصد جوانان فلسطینی ساکن مناطق تحت کنترل تشکیلات خودگردان آمریکا را دشمن نامیدند و تنها حدود ۱۶ درصد پرسش شوندگان نیز آمریکا را دوست خوانده‌‌اند.
 
این برسی از ژانویه تا فوریه ۲۰۱۶ انجام شد و ۳۵۰۰ نفر از جوانان ۱۸ تا ۲۴ ساله کشورهای عربی به طور رو در رو در این همه پرسی شرکت داشتند .
 
بر این اساس، در حالی‌که اکثریت قاطع اعراب کشورهای حاشیه خلیج فارس آمریکا را متحد بر شمردند، اما در عراق، یمن و تشکیلات خودگردان فلسطین وضعیت به نوبه دیگری بود و اکثریت قریب به اتفاق آمریکا را دشمن خواندند.
 
در این نظرسنجی فلسطینی‌های ساکن مناطق تشکیلات خودگردان فلسطین با حمایت ۴۳درصدی از ایران، بعد از عراق با حمایت ۵۱درصد و لبنان با نگاه مثبت ۴۹درصدی به ایران، در رتبه سوم بیشترین حمایت از تهران قرار داشته‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: