تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۲:۳۰ کد مطلب 93672

۷ هزار واحد صنعتی کشور تعطیل است‌

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۹ هزار طرح صنعتی در کشور جواز تاسیس دریافت کرده‌اند، گفت: طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند. به گزارش مشرق، علی یزدانی بعدازظهر امروز در بررسی واحدهای صنعتی نیمه‌تمام در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت […]

مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۹ هزار طرح صنعتی در کشور جواز تاسیس دریافت کرده‌اند، گفت: طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند.

به گزارش مشرق، علی یزدانی بعدازظهر امروز در بررسی واحدهای صنعتی نیمه‌تمام در شهرک‌های صنعتی استان بوشهر با بیان اینکه این استان دارای ظرفیت بالایی در حوزه واحدهای تولیدی کوچک و متوسط است اظهار داشت: در استان بوشهر ۲۰ شهرک و ناحیه صنعتی وجود دارد که در این مناطق صنعتی ۲ هزار ۴۷۱ طرح در حال ساخت است که ۳۱۴ طرح آن بالای ۶۰ درصد پیشرفت دارند.
 
وی با بیان اینکه ۹۹ هزار طرح صنعتی در کشور جواز تاسیس دریافت کرده‌اند تصریح کرد: طرح‌های بالای ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی امسال تکمیل و وارد مدار تولید می‌شوند.
 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت  با اشاره به راه‌اندازی ۲ هزار طرح نیمه‌تمام صنعتی در کشور بیان کرد: برای تکمیل و راه‌اندازی این طرح‌ها به ۱۶ هزار میلیارد تومان تسهیلات نیاز است که ۵ درصد آن از محل یارانه‌ها تامین می‌شود.
 
یزدانی با اشاره به برنامه‌های آموزشی صاحبان صنایع تصریح کرد: امسال بر‌اساس برنامه‌ریزی تدوین شده ۱۰۰ هزار نفر از کارکنان در واحدهای صنعتی آموزش‌های لازم را فرا‌می‌گیرند که ۹۴۳ نفرش از استان بوشهر است.
 
وی با اشاره به فعالیت‌های صندوق حمایت از واحدهای صنعتی افزود: صندوق‌های ضمانت سرمایه‌گذاری از صنایع کوچک، حمایت از طرح‌های تحقیقاتی، پژوهشی و صنایع محصولات صادراتی ایجاد شده که با نرخ یک درصد ضمانت‌های لازم را ارائه می‌کند.
 
مدیرعامل شهرک‌های صنعتی ایران با بیان اینکه ۹۹ هزار و ۸۴۰ واحد صنعتی نیمه‌تمام در کشور وجود دارد بیان کرد: ۹۹ هزار و ۸۴۰ واحد تولیدی در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان‌ها در حال ساخت است که ۹ هزار و ۳۰۰ واحد آن دارای پیشرفت بالای ۶۰ درصدی هستند.
 
یزدانی با بیان اینکه ۸۷ هزار و ۶۵۹ واحد تولیدی در کشور دارای پروانه بهره‌برداری هستند، بیان کرد: از این تعداد واحد که ۳۷ هزار و ۱۲۰ واحد آن در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر هستند ۷۹ هزار واحد آن واحدهای کوچک و ۷ هزار و ۸۰۰ واحد متوسط و بزرگ صنعتی است.
 
وی با بیان اینکه ۷ هزار واحد صنعتی در کشور تعطیل است، بیان کرد: ۸۱ درصد این واحدها در شهرک‌ها و نواحی صنعتی مستقر است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: