تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۲۹ - ۲۳:۲۲ کد مطلب 93691

سیستم «تورنادو- اِس» روسیه قابل رقابت با بمب اتم

سیستم پرتاب موشک روسیه موسوم به «تورنادو- اِس» از نظر قدرت تخریب با تسلیحات اتمی برابری می کند. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ روسیه در سیستمهای پرتاب موشک «تورنادو- اِس» با بکارگیری موشکهای نوین، امکانات رزمی سیستمهای «اِسمرچ» را بهبود بخشیده است.   سیستم «تورنادو- اِس» به دلیل بهره مندی از دقت بالا […]

سیستم پرتاب موشک روسیه موسوم به «تورنادو- اِس» از نظر قدرت تخریب با تسلیحات اتمی برابری می کند.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک،‌ روسیه در سیستمهای پرتاب موشک «تورنادو- اِس» با بکارگیری موشکهای نوین، امکانات رزمی سیستمهای «اِسمرچ» را بهبود بخشیده است.  
 
سیستم «تورنادو- اِس» به دلیل بهره مندی از دقت بالا و کاربرد کلاهکهای جدید موشکی از بُرد وسیعتر و کارآیی افزونتری برخوردار است. این سیستم همچنین قادر است موشکها را ظرف مدت سه دقیقه پرتاب نماید.
 
آتش رگبار این سیستم پرتاب موشک چند ردیفه و پیچیده از نظر قدرت تخریب تقریبا‍ً با یک بمباران اتمی رقابت می کند.
 
قدرت انفجار سیستم پرتاب موشک «تورنادو- اِس» هنوز از نظر نظامی محرمانه است؛ اما شواهد حاکی از آنست که سیستم «تورنادو- اِس» به مثابه یک «نقطه اوج» در رسته توپخانه ارتش روسیه بشمار می رود.
 
سیستم پرتاب موشک چند ردیفه و ۳۰۰ میلیمتری «تورنادو- اِس» با بُرد شلیکی معادل ۱۲۰ کیلومتر (۷۵ مایل) قادر است منطقه ای به وسعت ۶۷٫۶ هکتار (۲٫۶ مایل مربع)- معادل دست کم ۱۰۰ زمین بازی فوتبال- را مورد اصابت قرار دهد.
 
این سیستم پرتاب موشک برای شلیک انفرادی موشکها و همچنین رگبار دوازده موشک هدایت شده طراحی شده است.
 
گفتنی است که در راستای برنامه بزرگ تجدید تسلیحات روسیه قرار است تا سال ۲۰۲۰ سیستمهای «تورنادو- اِس» و «تورنادو- جی» به ترتیب جایگزین سیستمهای پرتاب موشک «اِسمرچ» و «گراد» شوند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: