تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۰۱:۳۲ کد مطلب 93752

سهمیه سوم المپیک برای جودوی کسب شد

علیرضا خجسته جوان ۱۹ ساله تیم ملی جودوی بزرگسالان کشورمان توانست در قالب سهمیه قاره‌ایی، جواز حضور در المپیک ریو را بدست آورد.  به گزارش مشرق،علیرضا خجسته جوان ۱۹ ساله تیم ملی جودوی بزرگسالان کشورمان که در رقابتهای قهرمانی آسیا در وزن ۶۶ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد و ۲۴۰ امتیاز در رنکینگ […]

علیرضا خجسته جوان ۱۹ ساله تیم ملی جودوی بزرگسالان کشورمان توانست در قالب سهمیه قاره‌ایی، جواز حضور در المپیک ریو را بدست آورد.

 به گزارش مشرق،علیرضا خجسته جوان ۱۹ ساله تیم ملی جودوی بزرگسالان کشورمان که در رقابتهای قهرمانی آسیا در وزن ۶۶ کیلوگرم موفق به کسب مدال نقره شد و ۲۴۰ امتیاز در رنکینگ المپیک بدست آورد توانست در قالب سهمیه قاره ایی ،جواز حضور در المپیک  ریو را بدست آورد.
در حالیکه پیش از این جواد محجوب در وزن منهای ۱۰۰ کیلوگرم و سعید ملایی در وزن منهای ۸۱ کیلوگرم جواز حضور در المپیک را کسب کرده بودند  و با توجه به مدال برنزی که سعید ملایی در رقابتهای قهرمانی آسیا بعنوان یکی از المپیکی های جودو ایران، بدست آورد  ، باعث شد که رنکینگ ملایی هم ارتقا یابد و همچون محجوب در بین نوزده نفر برتر اوزان خودشان قرار بگیرند به همین دلیل مدال برنز ملایی  موجب شد ، دو سهمیه ایران در رنکینگ ۲۲ نفر برتر قطعی شود  وبا   مدال نقره ایی که علیرضا خجسته  بدست آورد ؛سهمیه ایی قاره ایی را به خود اختصاص داده و شرایط حضورش در المپیک به عنوان سهمیه سوم ایران میسر شود.
گفتنی است در قاره آسیا ۱۲ جودوکار که بالاترین امتیاز در هر وزن را دارند به عنوان سهمیه قاره ایی انتخاب  می شوند که با این تفاسیر بعد از جواد محجوب و سعید ملایی ،سهمیه سوم جودوی ایران به نام علیرضا خجسته ثبت شد.
سهمیه سوم المپیک ریو در حالی برای جامعه جودو بدست امده که تا چند ماه پیش کمتر کسی سهمیه المپیک را برای جودوی ایران پی ش بینی می کرد
قبل از اعزام تیم ملی جودو به تاشکند هم مسئولان فدراسیون ،عمده ترین هدف را کسب سهمیه سوم المپیک عنوان کرده بودند که تحقق یافته است.
در فرصت باقیمانده به بازیهای المپیک ریو جودوکاران دو رویداد دیگر که امتیازاتش برای المپیک محاسبه می شود ،پیش رو دارند که آنچه مسلم است برای حفظ جایگاه وحتی ارتقا اآن در رنکینگ باید تلاش کنند.
قرار گرفتن در بین ۸ نفر برتر اوزان خود باعث خواهد شد که در قرعه کشی بازیهای المپیک با قرعه مناسب تری روبرو شوند.

منبع: فارس

مطالب مرتبط

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: