تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۰۲:۱۰ کد مطلب 93760

انهدام مواضع راهبردی داعش در موصل

منابع عراقی روز یکشنبه از انهدام مواضع حساس و راهبردی گروهک تروریستی داعش در غرب موصل توسط جنگنده های عراقی خبر دادند. به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، جنگنده های «اف ۱۶» عراقی مواضع حساس و ارتباطی گروهک تروریستی داعش از جمله، برج مراقبت، رادارهای ارتباطی و اطلاعاتی آن ها […]

منابع عراقی روز یکشنبه از انهدام مواضع حساس و راهبردی گروهک تروریستی داعش در غرب موصل توسط جنگنده های عراقی خبر دادند.

به گزارش مشرق به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز عراق، جنگنده های «اف ۱۶» عراقی مواضع حساس و ارتباطی گروهک تروریستی داعش از جمله، برج مراقبت، رادارهای ارتباطی و اطلاعاتی آن ها را در منطقه «تلعفر» را در غرب موصل هدف قرار دادند.

در این عملیات ۸ نفر از عناصر گروهک تروریستی داعش نیز به هلاکت رسیدند.

پبشتر نیز جنگنده های عراقی مواضع گروهک تروریستی داعش را در جنوب موصل هدف قرار داده بودند.

نیروهای عراقی در تلاش هستند تا با انهدام مواضع حساس گروهک تروریستی داعش شرایط را برای حمله نظامی به موصل و آزادسازی این شهر فراهم آورند.

شهر موصل دومین شهر بزرگ عراق از دوسال پیش در اشغال گروهک تروریستی داعش قرار دارد.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق پیشتر اعلام کرده بود که نیروهای عراقی می توانند این شهر را تاپایان سال جاری میلادی آزاد کنند.

در همین حال فرماندهی عملیات مشترک نیروهای عراق امروز اعلام کرد که در عملیات جنگنده های عراقی در استان های کرکوک و الانبار ۳۲ تروریست داعشی به هلاکت رسیدند.

جنگنده های «سوخوی» عراقی نیز امروز مواضع گروهک تروریستی داعش در روستای «بشیر» در جنوب غرب کرکوک هدف قرار دادند که منجر به تخریب مواضع و تجهیزات نظامی تروریست ها و نیز هلاکت ۱۲ تروریست شد.

همچنین اسماعیل محلاوی فرمانده عملیات الانبار عراق اعلام کرد که نیروهای عراقی در عملیاتی در منطقه «جرایشی» در شمال رمادی ۴ تروریست را به هلاکت رساندند.

نیروهای مبارزه با تروریست عراقی نیز ۱۱۰ منزل مسکونی را در شهر رمادی از بسته های انفجاری پاکسازی کردند.

بخش هایی از عراق از اوایل سال ۹۳ به اشغال گروهک تروریستی داعش در آمده است.

جنگ علیه گروهک تروریستی داعش در عراق و سوریه با حمایت نیروهای مردمی و مقاومت وارد مراحل حساس خود شده به گونه ای که اخبار رسیده حاکی از آن است که نیروهای عراقی و سوری خواهند توانست در ماه های آینده بخش های بیشتری از مناطق تحت کنترل داعش را آزاد کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: