تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۰۳:۰۶ کد مطلب 93786

طلسم‌شکنی پنج بازیکن در هفته شادکامی پرسپولیس +عکس

در هفته‌ای که پرسپولیس پس از مدت‌ها در لیگ برتر صدرنشین شد، یک اتفاق جالب توجه هم اتفاق افتاد و پنج بازیکن لیگ برتری طلسم ناکامی‌های بلند مدتشان در گلزنی را شکستند. گروه ورزشی مشرق – در هفته بیست‌وششم لیگ پانزدهم به جز پیروزی پرسپولیس بر استقلال و صدرنشینی قرمزها بعد از ۵۸هفته، پنج بازیکن […]

در هفته‌ای که پرسپولیس پس از مدت‌ها در لیگ برتر صدرنشین شد، یک اتفاق جالب توجه هم اتفاق افتاد و پنج بازیکن لیگ برتری طلسم ناکامی‌های بلند مدتشان در گلزنی را شکستند.

طلسم ناکامی 5بازیکن شکستگروه ورزشی مشرق – در هفته بیست‌وششم لیگ پانزدهم به جز پیروزی پرسپولیس بر استقلال و صدرنشینی قرمزها بعد از ۵۸هفته، پنج بازیکن هم طلسم گل‌نزدن‌ خود را شکستند.

پنج بازیکن از تیم‌های تراکتورسازی، پرسپولیس، فولاد، سپاهان و سایپا که اتفاقا گل‌های‌شان در شرایطی درون دروازه رقبا رویید که برای تیم‌های‌شان از ارزش ویژه‌ای برخوردار بود.

کارلوس کاردوسو: ۸۱هفته

مدافع ۱۹۰سانتی‌متری تراکتورسازی بعد از ۸۱هفته موفق به گلزنی در رقابت‌های لیگ شد. در نبرد تبریزی‌ها برابر صبا کارلوس برزیلی بعد از ۱۹۳۶دقیقه بازی در لیگ‌برتر ایران بالاخره گلزنی کرد تا عامل تساوی تیمش برابر شاگردان علی دایی باشد.

کاردوسو چپ‌پا از ابتدای فصل جاری لیگ‌برتر نفتچی باکو را ترک کرد و راهی تبریز شد تا ۲۳مرتبه برای تراکتورسازان وارد میدان شود.

جالب اینکه کاردوسو سیه‌چهره یک مرتبه در ایستگاه یازدهم رقابت‌ها برابر همین تیم صبا گل‌ به خودی زده بود تا تاثیر مستقیم در شکست ۲ بر یک تیم تونی برابر حریف داشته باشد.

کارلوس در فصل۱۵-۲۰۱۴ لیگ‌برتر آذربایجان برای نفتچی ۲۲۳۱دقیقه بازی کرد اما گلی به ثمر نرساند. این مدافع آخرین‌بار در هفته شانزدهم فصل۱۴-۲۰۱۳ با پیراهن نفتچی(۵۶) به قره‌باغ گل زده بود. در بازی مذکور که یکشنبه ۱۷آذرماه سال۹۲ برگزار شد میزبان ۳ بر یک نفتچی را شکست داد تا گلی که کاردوسو دو سال و چهار ماه و ۱۰روز قبل به ثمر رسانده بود، بی‌اثر باشد.

کارلوس در دقیقه ۴۰ دیدار این هفته تراکتورسازان برابر صبا بعد از ۸۱هفته و ۵۴۱۵دقیقه بازی در لیگ‌های برتر آذربایجان و ایران به گل رسید که این در نوع خودش جالب توجه است.

محسن مسلمان: ۴۹هفته

هافبک ریزنقش پرسپولیس در دقیقه۸۵ داربی تهران پاس راحت‌الحلقوم مهدی طارمی را به گل تبدیل کرد. مسلمان آخرین‌بار هم در داربی گل زده بود.

این هافبک باهوش ۴۹هفته قبل در ایستگاه شش لیگ چهاردهم به سپاهان(۵۹) گل زد تا ذوب‌آهن داربی اصفهان را به رقیب سنتی‌اش نبازد.

مسلمان در دو فصل اخیر کلا سه گل به ثمر رسانده و این در نوع خودش جالب است. محسن بعد از اینکه دو گل برای ذوب‌آهن به راه‌آهن(هفته چهار) و سپاهان(هفته شش) زد، راهی فولاد شد تا ۱۳بازی هم برای تیم دراگان اسکوچیچ انجام دهد. در نهایت هم پای این بازیکن در فولاد به گل باز نشد تا لیگ چهاردهم را با همان دو گل نیم‌فصل نخست به پایان برساند.

محسن جمعه رکورد یک سال و هفت‌ ماه و ۲۵روزه خود را در گل نزدن شکست، آن‌هم در شرایطی که ۴۹هفته فوتبالی را بدون گل سپری کرده بود.

امیرحسین فشنگچی: ۳۸هفته

در ایستگاه۲۶ لیگ۱۵ بالاخره امیرحسین فشنگچی هم برای فولاد گلزنی کرد. هافبک سابق ملوانان برابر تیم شمالی گل زد تا با ضربه دقیقه۴۲ خود سه امتیاز از حساب گیلانی‌ها کم کند.

فشنگچی در شرایطی برای اولین‌بار بعد از انجام ۱۹بازی برای فولاد گل زد که آخرین مرتبه زمانی که پیراهن پیکان را بر تن داشت، گلزنی کرده بود. امیرحسین چهارشنبه ۱۹ آذرماه سال۱۳۹۳ با گل دقیقه۱۶ خود یکی از عوامل تساوی یک- یک پیکان و سایپا لقب گرفت.

 

به این ترتیب بعد از یک‌سال و چهار ماه و هشت روز فشنگچی گلزنی کرد در شرایطی که ۳۸هفته از گلزنی‌اش با پیراهن پیکان می‌گذشت.

امین منوچهری: ۳۱هفته

این هفته امین منوچهری مهاجم جدید سپاهان هم در لیگ پانزدهم موفق به شکستن طلسم ۳۱هفته‌ای خود شد. 

امین آخرین‌بار با پیراهن راه‌آهن در ایستگاه۲۴ لیگ چهاردهم دروازه پرسپولیس را باز کرده بود تا نقش پررنگی در تساوی ۲-۲ لکوموتیورانان با شاگردان برانکو داشته باشد. امین چهاردهم فروردین‌ماه سال۹۴ یعنی یک‌سال و ۱۶روز قبل به پرسپولیس گل زد و حالا تک‌گلش برابر استقلال اهواز سبب شد تا حداقل سپاهان- قهرمان فصل قبل- با همین گل از شکست رهایی پیدا کند.


حامد شیری: ۲۸هفته

مدافع مازندرانی سایپا با گل دقیقه۹۰ خود سایپا را از قبول شکست برابر سیاه‌جامگان رهانید.

حامد شیری آخرین‌بار ششم اردیبهشت‌ماه سال قبل از روی نقطه پنالتی(هفته۲۷) دروازه پرسپولیس را باز کرد و پس از آن طی ۲۸هفته موفق به گلزنی نشد.

حامد در ایستگاه۲۶ فصل جاری باز هم یک گل ارزشمند برای خودروسازان به ثمر رساند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: