تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۰۳:۳۷ کد مطلب 93806

مجلس فورا کمیته‌ای برای «راستی آزمایی» گزارش وزارت خارجه تشکیل بدهد

از آنجا که اولا دولت در ارائه گزارش مثبت از روند اجرای برجام ذینفع است و ثانیا داوری های کلیدی این گزارش با شواهد عینی، ادعاهای مقام های امریکایی و اعترافات مقام های دولت از جمله رییس بانک مرکزی انطباق ندارد، لازم است مجلس فورا کمیته ای برای “راستی آزمایی” این گزارش تشکیل بدهد. به […]

از آنجا که اولا دولت در ارائه گزارش مثبت از روند اجرای برجام ذینفع است و ثانیا داوری های کلیدی این گزارش با شواهد عینی، ادعاهای مقام های امریکایی و اعترافات مقام های دولت از جمله رییس بانک مرکزی انطباق ندارد، لازم است مجلس فورا کمیته ای برای “راستی آزمایی” این گزارش تشکیل بدهد.

به گزارش مشرق، مهدی محمدی در کانال تلگرامی اش نوشت: گزارش امروز وزارت خارجه درباره نحوه اجرای برجام سند مهمی است. من اکنون درباره پیشفرض ها، قضاوت ها و شیوه استدلال این گزارش داوری نمی کنم چه اینکه این کار را به زودی و تفصیلا انجام خواهم داد.

آنچه گفتنش در اینجا اهمیت دارد این است که مجلس مطلقا نباید این گزارش را حرف آخر بداند. دولت و وزارت خارجه خود یک طرف بحث هستند نه داورانی بی طرف که بتوانند روایتی کاملا منصفانه و واقع نما از اجرای برجام ارائه کنند.

از آنجا که اولا دولت در ارائه گزارش مثبت از روند اجرای برجام ذینفع است و ثانیا داوری های کلیدی این گزارش با شواهد عینی، ادعاهای مقام های امریکایی و اعترافات مقام های دولت از جمله رییس بانک مرکزی انطباق ندارد، لازم است مجلس فورا کمیته ای برای “راستی آزمایی” این گزارش تشکیل بدهد. پذیرش بی گفت وگوی این گزارش به منزله برخورد تشریفاتی با قانون مجلس و مصوبه شورای عالی امنیت ملی است.

مجلس بدون تشکیل یک هیئت داور هرگز نمی تواند از “صحیح” و “کامل” بودن این گزارش مطمئن شود و تا چنین نشود به وظیفه عمل نشده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: