تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۰۵:۴۴ کد مطلب 93843

قیمت گوجه فرنگی تا ۴۵۰۰ تومان افزایش یافت

به گزارش مشرق، قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی در سطح بازار مصرف تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته و درمقایسه با هفته گذشته افزایش بیش از ۲ برابری داشته است. بنا براین گزارش اولین دلیلی که برای گرانی این محصول به ذهن می‌رسد، صدمه دیدن صیفی جات زارعان درسیل روز‌های اخیر و در نتیجه […]

به گزارش مشرق، قیمت هرکیلوگرم گوجه فرنگی در سطح بازار مصرف تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان افزایش یافته و درمقایسه با هفته گذشته افزایش بیش از ۲ برابری داشته است.

بنا براین گزارش اولین دلیلی که برای گرانی این محصول به ذهن می‌رسد، صدمه دیدن صیفی جات زارعان درسیل روز‌های اخیر و در نتیجه کم شدن عرضه این محصول به بازار است اما حسین مهاجران در این ارتباط گفت: درباره آسیب دیدن صیفی جات کشاورزان اهواز و اندیمشک گزارشی به دست ما نرسیده است.

وی افزود:در یک هفته گذشته قیمت گوجه فرنگی بالا رفته و در عوض آن قیمت خیار کاهش داشته است و دلیل این افزایش قیمت‌گوجه فرنگی پایان یافتن تولید یک منطقه و کاهش عرضه این محصول به بازار است.

رئیس اتحادیه فروشندگان میوه و تره بار تهران ادامه داد: این افزایش قیمت موقت بوده و قیمت گوجه فرنگی به زودی با آمدن محصول مناطق جدید کاهش می‌یابد.

بنا بر این گزارش، هرکیلوگرم گوجه‌فرنگی تا هفته گذشته در خرده فروشی هزار و ۲۰۰ تا هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: