تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۰۶:۲۶ کد مطلب 93852

تا حرم آزاد نشود از سوریه برنمی‌گردم

شهید “سیدعلی شاه” از فرماندهان پاکستانی تیپ زینبیون بود که پیکر او بهمن ماه سال گذشته در قم تشییع شد. او در وصیتنامه‌اش نوشته است: تا حرم حضرت زینب(س) کاملا آزاد نشود از سوریه برنمی‌گردم. به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، شهید “سیدعلی شاه” فرمانده پاکستانی یکی از دسته‌های نظامی تیپ زینبیون بود که […]

شهید “سیدعلی شاه” از فرماندهان پاکستانی تیپ زینبیون بود که پیکر او بهمن ماه سال گذشته در قم تشییع شد. او در وصیتنامه‌اش نوشته است: تا حرم حضرت زینب(س) کاملا آزاد نشود از سوریه برنمی‌گردم.

به گزارش گروه جهاد و مقاومت مشرق، شهید “سیدعلی شاه” فرمانده پاکستانی یکی از دسته‌های نظامی تیپ زینبیون بود که بهمن ماه ۹۴ در درگیری با تکفیری‌ها در حوالی نبل الزهرا سوریه به شهادت رسید.

این جوان متاهل که به مدت ۲ سال در سوریه حضور داشت، شجاعتش زبانزد همه بود. همرزمانش می‌گویند هرجا که برای عملیات داوطلبی می‌خواستند، خود و دسته‌ی تحت فرماندهیش اعلام آمادگی می‌کردند.

در بخشی از وصیتنامه این شهید آمده است: «ما درس آزادگی از کربلا آموختیم. بهترین زندگی، زندگی باعزت است و اگر عزت نباشد زندگی معنا ندارد و این یکی از بزرگترین درس‌های کربلاست. تا حرم حضرت زینب(س) کاملا آزاد نشود از سوریه برنمی‌گردم.»

از این شهید پاکستانی مدافع حرم عکسی گرفته شد. سیدعلی شاه از عکس خوشش آمد و گفت: دوست دارم بعد از شهادتم این عکس، پوستر شهادتم باشد. چند روز قبل از شهادتش با رفقایش تماس گرفت و پیگیر آن عکس شد. وقتی از او می‌پرسند که چرا دنبال آن عکس می‌گردی؟ می‌گوید: وقت شهادت است باید مهیا شد!

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: