تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۲:۱۱ کد مطلب 93876

بودجه سال گذشته هلال احمر پرداخت نشده است

رئیس جمعیت هلال‌ احمر گفت: ریالی از بودجه سال گذشته مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص امداد و نجات را دریافت نکردیم و دیگر امکان دریافت آن نیز وجود ندارد. به گزارش مشرق، سید امیر محسن ضیایی  در حاشیه دیدار رئیس صلیب سرخ اسپانیا با او به خبرنگاران گفت: سال گذشته مجلس شورای اسلامی و […]

رئیس جمعیت هلال‌ احمر گفت: ریالی از بودجه سال گذشته مصوبه مجلس شورای اسلامی در خصوص امداد و نجات را دریافت نکردیم و دیگر امکان دریافت آن نیز وجود ندارد.

به گزارش مشرق، سید امیر محسن ضیایی  در حاشیه دیدار رئیس صلیب سرخ اسپانیا با او به خبرنگاران گفت: سال گذشته مجلس شورای اسلامی و دولت بودجه ۷۰۰ میلیارد تومانی برای حوزه امداد و نجات تصویب کرد ولی به دلیل مشکلات بودجه‌ای نتوانستیم آن را دریافت کنیم که به نظر می‌رسد امروز که ۲۹ فروردین‌ماه است، امکان تامین این بودجه ، دیگر وجود ندارد.

وی یکی از مشکلات را قرار گرفتن بودجه هلال احمر در بودجه‌های فرعی بودجه دولت عنوان و اظهار امیدواری کرد این بودجه با توجه به مسئولیت و تاثیرگذاری هلال احمر؛ در بخش اصلی قرار بگیرد.

ضیایی افزود: اگر ارگانی بخواهد خدمات ارائه شده توسط هلال احمر را ارائه دهد به بودجه‌ای معادل پنج هزار میلیارد تومان اعتبار نیاز دارد.

**تحویل بالگردهای خریداری شده به زودی
وی درباره بالگردهایی که هلال احمر ایران خریداری کرده بود هم چنین اظهار کرد: یکی از بالگردهای خریداری شده توسط شرکتی ایرانی را تحویل گرفتیم و دوتای دیگر را هم در آینده نزدیک تحویل می گیریم؛ همچنین بالگردهای خریداری شده از کشورهای دیگر را نیز به زودی تحویل می گیریم.

**۴۸ ساعت قبل از حوادث سیل اخیر استان ها را مطلع کردیم
رئیس جمعیت هلال احمر درخصوص عملکرد این نهاد درباره سیل و آبگرفتگی‌های روزهای گذشته گفت: ما باتوجه به هشدار سازمان هواشناسی از ۴۸ ساعت پیش از وقوع حادثه، استان‌های مربوطه را در جریان قرار دادیم و آنها در وضعیت آماده‌باش بودند.

ضیایی در عین حال به این نکته نیز اشاره کرد که سیل و آبگرفتگی‌های اتفاق افتاده در کشور بیشتر از پیش‌بینی‌های هلال احمر بود.

این مقام مسئول در هلال احمر افزود: البته در مجموع به نظر می‌رسد عملکرد هلال احمر باتوجه به امکانات و تجهیزات در اختیارش، مطلوب است ولی اگر کارشناسان پس از ارزیابی‌های انجام شده نقاط ضعف و قوت ما را مطرح کنند از آن استقبال می‌کنیم.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: