تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۳:۲۲ کد مطلب 93911

ابراز نگرانی امیرعبداللهیان از رشد تروریسم در یمن

معاون وزیرخارجه چک در دیدار با امیرعبداللهیان معاون وزیر امورخارجه کشورمان پیرامون تحولات منطقه بویژه سوریه و یمن گفتگو کرد.  به گزارش مشرق، مارتین تلاپا معاون وزیر خارجه چک حمایت از راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان ساخت که باید به مردم سوریه اجازه داد […]

معاون وزیرخارجه چک در دیدار با امیرعبداللهیان معاون وزیر امورخارجه کشورمان پیرامون تحولات منطقه بویژه سوریه و یمن گفتگو کرد.

 به گزارش مشرق، مارتین تلاپا معاون وزیر خارجه چک حمایت از راه حل سیاسی برای پایان دادن به بحران سوریه را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان ساخت که باید به مردم سوریه اجازه داد تا درباره آینده خودشان تصمیم بگیرند. مارتین پاتلا انتخابات پارلمانی اخیر در سوریه را اقدام مهمی در این راستا برشمرد.

وی با ابراز نگرانی از رشد تروریسم و همچنین مشکل آوارگان و مهاجران، خواستار تقویت حل سیاسی برای مقابله با بحران‌ها شد.

معاون عربی و آفریقای وزیر امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار با اشاره به  حمایت کشورمان از توقف درگیری‌ها در سوریه و روند گفتگوهای سیاسی در ژنو، اظهار داشت: گروه‌های مسلح تروریستی در هفته های اخیر مصادیق زیادی از نقض آتش بس را مرتکب شده اند.

وی افزود: جامعه جهانی باید در مبارزه با تروریسم به طور جدی عمل کند.

امیرعبداللهیان با اشاره به گفتگوهای مثبت با استفان دی میستورا در تهران در خصوص سه موضوع آتش بس، روند سیاسی و مسأله کمک رسانی اظهار داشت جمهوری اسلامی ایران آمادگی خود برای همکاری با سازمان ملل در زمینه تسریع در روند کمک رسانی و پشبرد مذاکرات را یادآوری ساخت.

معاون وزیر امورخارجه کشورمان همچنین با اشاره به بحران یمن، از برقراری آتش بس در این کشور استقبال کرد و آنرا فرصت خوبی برای شروع گفتگوهای یمنی – یمنی برشمرد. وی در عین حال از روند روبه رشد تروریسم در یمن و همچنین تداوم فاجعه انسانی در این کشور ابراز نگرانی کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: