تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۳:۴۶ کد مطلب 93921

از سرگیری پرواز مستقیم میان پاریس و تهران

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به از سرگیری پرواز مستقیم میان پاریس و تهران پرداخت. به گزارش پایگاه ۵۹۸، خبرنگاران فرانس پرس خبر دادند پرواز «آ اف ۷۳۸» که از فرودگاه شارل دوگل پاریس به پرواز در آمده بود در ساعت ۲۰ به وقت محلی (۱۵ و ۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ) ۱۰ دقیقه پیش از […]

خبرگزاری فرانسه در گزارشی به از سرگیری پرواز مستقیم میان پاریس و تهران پرداخت.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، خبرنگاران فرانس پرس خبر دادند پرواز «آ اف ۷۳۸» که از فرودگاه شارل دوگل پاریس به پرواز در آمده بود در ساعت ۲۰ به وقت محلی (۱۵ و ۳۰ دقیقه به وقت گرینویچ) ۱۰ دقیقه پیش از زمان مشخص شده در فرودگاه بین المللی امام خمینی تهران به زمین نشست.
 

این هواپیما «آلن ویدالی،» وزیر حمل و نقل فرانسه، را منتقل می‌کرد که با هیئتی از ۱۵ شرکت به مدت دو روز در تهران خواهد بود.
 

در مراسم استقبالی که در سالن وی آی پی این فرودگاه برگزار شد ویدالی گفت «از ازسرگیری این پروازهای مستقیم» بین فرانسه و ایران «احساس غرور می‌کنم» و افزود: «امکان جابجایی میان پاریس و تهران مسئله‌ای اساسی برای انجام همکاری‌ها به شمار می‌رود.»
 

فردریک گاژی، رئیس هیئت مدیره «ایرفرانس،» نیز گفت: «به بازگشتمان به ایران بسیار افتخار می‌کنیم» و «کیفیت» و «گرمی» استقبالی را که از این شرکت فرانسوی هنگام بازگشت به ایران صورت گرفت ستود.
 

در ادامه این گزارش آمده است: ایرفرانس دسامبر گذشته بازگشایی خط پروازی با تهران را به میزان سه پرواز در هفته در پی توافق بین المللی که ژوئیه گذشته در خصوص مسئله هسته‌ای ایران به دست آمد اعلام کرده بود. اما فرانسه اوایل آوریل پس از آنکه این شرکت در بخشنامه‌ای داخلی از کارکنان خود خواست «در این پرواز و هنگام خروج از هواپیما در ایران (بر اساس قوانین ایران) شلوار، ‌ لباس بلند و پوششی که مو‌ها را بپوشاند استفاده کنند» جنجالی را شاهد بود.
 

اما این شرکت در ‌‌نهایت تسلیم درخواست اتحادیه‌ها شد و پذیرفت کارکنان را فقط در این پرواز‌ها بین پاریس و تهران به صورت داوطلبانه تعیین کند.
 

شرکتهای «لوفتهانزا» ی آلمان، «آل ایتالیا» ی ایتالیا و «اوستریان ایرلاینز» اتریش نیز پیش از این پروازهای خود را به تهران ازسر گرفته‌اند و شرکت «بریتیش ایرویز» نیز قصد دارد پرواز‌ها بین لندن و تهران را در ژوئیه آینده ازسربگیرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: