تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۴:۰۰ کد مطلب 93935

رسیدگی به قتل ستوان ناجا در چهارشنبه سوری

متهم در بازجویی‌های ابتدایی قتل را گردن گرفت و انگیزه ارتکاب به آن را «تلافی کردن» اعلام کرد و گفت: «آن شب داشتیم در خیابان سیگارت می‌انداختیم که مامورها آمدند. هنگام فرار گوشی ‌ام روی زمین افتاد و یکی از مامورها آن را گرفت. برگشتم آن را پس بگیرم. وقتی رسیدم، برای اینکه دق دلی‌ام […]

متهم در بازجویی‌های ابتدایی قتل را گردن گرفت و انگیزه ارتکاب به آن را «تلافی کردن» اعلام کرد و گفت: «آن شب داشتیم در خیابان سیگارت می‌انداختیم که مامورها آمدند. هنگام فرار گوشی ‌ام روی زمین افتاد و یکی از مامورها آن را گرفت. برگشتم آن را پس بگیرم. وقتی رسیدم، برای اینکه دق دلی‌ام را سر مامورها خالی کنم، نارنجکی به سمت‌شان پرتاب کردم که به کلاه مقتول خورد و منفجر شد. »

با اعتراف متهم به قتل، کیفرخواست پرونده صادر و برای رسیدگی به شعبه دهم دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. متهم این‌بار رویه دیگری برگزید و طی دو جلسه، قتل را انکار کرد و اعترافات خود در بازجویی‌ها را تحت فشار دانست. انکار او باعث شد تا ۴ شاهد به دادگاه احضار شوند. با این حال هیچ کدام از آنها ارتکاب جرم از سوی متهم را ندیده بودند. کامل‌ترین شهادت نیز که متعلق به کارگر قهوه‌خانه‌ای در نزدیکی محل حادثه بود نتوانست وقوع قتل عمد را برای قضات شعبه دهم احراز کند.

او گفته بود: «بعد از شنیدن صدای انفجار با آرش روبه‌رو شدم. او فقط به من گفت نارنجکی پرتاب کرده اما نگفت که آن را به سمت مامور نیروی انتظامی انداخته یا نه.» به این ترتیب متهم از قتل عمد تبرئه، به پرداخت و دیه و حبس محکوم و با قرار وثیقه از زندان آزاد شد.

اولیای دم به این حکم اعتراض کردند و دیوان عالی کشور نیز آن را رد کرد تا پرونده برای سومین بار به دادگاه کیفری ارجاع شود. این‌بار شعبه چهارم به ریاست قاضی عبداللهی مسوول رسیدگی به پرونده شد اما آنچه در این جلسه نیز گذشت، تفاوت چندانی با سه محکمه قبلی نداشت. متهم در این شعبه نیز ارتکاب قتل عمد را رد کرد و خود را بی‌گناه دانست.

 او گفت: «آن روز هیچ نارنجکی نداشتم و هیچ قتلی مرتکب نشده‌ام. وقتی صدای انفجار بلند شد، به شوخی به کارگر قهوه‌خانه گفتم من پرتاب کردم اما نگفتم به سوی مامور ناجا این کار را انجام داده‌ام.»با انکار دوباره متهم به قتل، قضات شعبه چهارم با صدور قرار بازداشت، او را روانه زندان کردند. آنها به زودی حکم پرونده را صادر خواهند کرد.

منبع: اعتماد

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: