تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۴:۳۲ کد مطلب 93977

لاریجانی: سهم صندوق توسعه ملی باید ماهانه مشخص شود

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سهم صندوق باید به صورت ماهانه مشخص و سالانه واریز شود. به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی، گفت: فهم عرفی از سیاست‌های کلی نظام در خصوص […]

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: سهم صندوق باید به صورت ماهانه مشخص و سالانه واریز شود.

به گزارش مشرق، حجت‌الاسلام غلامرضا مصباحی‌مقدم نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز خانه ملت در اخطار قانون اساسی با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی، گفت: فهم عرفی از سیاست‌های کلی نظام در خصوص صندوق توسعه ملی این است که وجوه واریزی به این صندوق باید به صورت سالانه به این صندوق واریز شود، اما تبصره یک لایحه بودجه ۹۵ مبلغ واریزی را از ماه یازدهم سال تسویه می‌کند.

وی افزود: محاسبه ماهانه و واریز سالانه مدنظر سیاست‌های کلی نظام با آنچه که در تبصره یک لایحه بوده ۹۵ آمده است، منافات دارد.

علی لاریجانی که ریاست جلسه را بر عهده داشت ضمن وارد دانستن اخطار حجت‌الاسلام مصباحی‌مقدم، گفت: اصل این بود که سهم صندوق به صورت ماهانه مشخص و سالانه واریز شود، اما مصوبه مجلس در تبصره یک لایحه بودجه ۹۵ ایهام به‌وجود آورده است.

وی اضافه کرد: البته مقصود از این ایهام این است که تسویه حساب تا ماه ۱۱ باید انجام شود، در غیر اینصورت سهم صندوق باید به صورت ماهانه مشخص شود.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: