تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۵:۱۷ کد مطلب 94022

واکنش‌به حذف یارانه فروردین برخی‌خانوار

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که به جز دو بانک اطلاعاتی بانک‌ها و ثبت اسناد، مابقی اطلاعات مورد نیاز در دسترس است، گفت: حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر امکانپذیر است، اما به دلیل حجم اعتراضات این امر با کندی انجام می‌شود. به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از […]

معاون رفاهی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با اعلام این خبر که به جز دو بانک اطلاعاتی بانک‌ها و ثبت اسناد، مابقی اطلاعات مورد نیاز در دسترس است، گفت: حذف یارانه ۲۴ میلیون نفر امکانپذیر است، اما به دلیل حجم اعتراضات این امر با کندی انجام می‌شود.

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از فارس، سیداحمد میدری معاون وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پاسخ به این سوال که چرا برخی از خانوارها در فروردین ماه از لیست یارانه‌بگیران حذف شده‌اند اظهار داشت:‌در فروردین هیچ خانواری حذف نشده است و در صورت وجود چنین موضوعی قابل پیگیری است.

وی با بیان اینکه منتظر مصوبه مجلس شورای اسلامی برای حذف یارانه اقشار غیرنیازمند هستیم، گفت: در صورتی که سه دهک درآمدی بالا برای حذف یارانه انتخاب شوند، مشمول ۲۴ میلیون نفر خواهد شد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی همچنین در پاسخ به این سوال که ضریب خطای دولت طبق گفته بسیاری از کارشناسان در موضوع حذف یارانه‌ها بالا است،‌گفت: ضریب خطای حذف را با توجه به بانک‌های اطلاعاتی کاهش داده‌ایم اما به دلیل حجم اعتراضات بالا این امر ممکن است با کندی انجام شود.

میدری گفت: به عنوان مثال یارانه افرادی که غیرنیازمند هستند حذف می‌شود اما نسبت به حذف باز هم اعتراض می‌کنند که چرا یارانه حذف شده است در حالی که طبق معیارها و ملاک‌های موجود و درآمد بالا مشمول دریافت یارانه نمی‌شوند.

وی گفت: تمام بانک‌های اطلاعاتی به غیر از بانک‌ها و ثبت اسناد را در اختیار داریم و این موضوع منجر به کاهش ضریب خطا شده است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: