تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۷:۳۵ کد مطلب 94108

اسکاتلند انگلیس را تهدید کرد

رهبر حزب ملی اسکاتلند گفت در صورت خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، فراخوان برگزاری همه‌پرسی جدایی اسکاتلند از انگلستان را می‌دهد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، با نزدیک شدن به همه‌پرسی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا، «نیکولا استرجئون» رهبر حزب ملی اسکاتلند تهدید کرد همه‌پرسی جدایی اسکاتلند از انگلستان نیز برگزار خواهد شد. به نوشته آی […]

رهبر حزب ملی اسکاتلند گفت در صورت خروج انگلستان از اتحادیه اروپا، فراخوان برگزاری همه‌پرسی جدایی اسکاتلند از انگلستان را می‌دهد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، با نزدیک شدن به همه‌پرسی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا، «نیکولا استرجئون» رهبر حزب ملی اسکاتلند تهدید کرد همه‌پرسی جدایی اسکاتلند از انگلستان نیز برگزار خواهد شد.

به نوشته آی تی وی، وزیر اول اسکاتلند گفت اگر نتیجه همه‌پرسی انگلستان خروج از اتحادیه اروپا باشد، باید همه‌پرسی دیگری برای جدایی اسکاتلند از اتحادیه اروپا برگزار شود.

استرجئون تصریح کرد، منیفست حزب ملی اسکاتلند که ماه آینده ارائه می‌شود حتما این مساله را شامل خواهد شد، اگر مدارکی دال بر این مساله وجود داشته باشد که استقلال اسکاتلند از انگلستان ترجیح اکثریت اسکاتلندی‌هاست می‌بایست همه‌پرسی جدایی برگزار شود.

وی همچنین گفت اگر اسکاتلند برخلاف خواسته اسکاتلندی‌ها، در نتیجه همه‌پرسی جدایی انگلستان از اتحادیه اروپا جدا شود باز هم می‌بایست همه‌پرسی خروج اسکاتلند از انگلستان برگزار شود.

از اوایل سال ۲۰۱۶ میلادی، نخست وزیر انگلستان طی نشست‌هایی با دیگر سران کشورهای اروپایی موفق شد نظر آنان را برای برخی اصلاحات در قواعد روابط این کشور و اتحادیه اروپا جلب و تاریخ برگزاری همه‌پرسی جدایی از اتحادیه را ۲۳ ژوئن تعیین کند.

با وجود آنکه رهبر حزب محافظه‌کار، حزب حاکم، خود خواستار ماندن در اتحادیه اروپاست،‌ برخی اعضای اصلی این حزب بر خروج از اتحادیه تاکید دارند و این مساله به چالشی درون حزب حاکم انگلستان تبدیل شده است. همچنین رهبر حزب اپوزیسیون و حزب ملی اسکاتلند خواستار ماندن در اتحادیه اروپا هستند اما بسیاری از اعضای حزب کارگر اپوزیسیون و همچنین اعضای حزب استقلال بریتانیا (یوکیپ) بر خروج از اروپا تاکید دارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: