تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۸:۱۵ کد مطلب 94122

فراخوان تحریک آمیز سفیر اردن از تهران

العربیه با انتشار بیانیه وزارت خارجه اردن اعلام نمود: “اردن در اعتراض به دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی، سفیر خود را ار تهران فراخواند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، خبرگزاری رسمی اردن «پترا» اعلام کرده سفیر خود را از ایران برای آنچه «مشاوره» نامیده فرا خوانده است. اما العربیه با انتشار بیانیه وزارت خارجه […]

العربیه با انتشار بیانیه وزارت خارجه اردن اعلام نمود: “اردن در اعتراض به دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی، سفیر خود را ار تهران فراخواند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، خبرگزاری رسمی اردن «پترا» اعلام کرده سفیر خود را از ایران برای آنچه «مشاوره» نامیده فرا خوانده است.

اما العربیه با انتشار بیانیه وزارت خارجه اردن اعلام نمود: “اردن در اعتراض به دخالت ایران در امور داخلی کشورهای عربی، سفیر خود را ار تهران فراخواند

دخالت های ایران باعث ایجاد بحران ها و تعمیق بی ثباتی ها می شود. ایران به درخواست های ما برای توقف دخالت در امور داخلی کشورهای عربی، پاسخ نداده است.”

تکمیلی:

سخنگوی دولت اردن مدعی شد در مرحله بعد از توافق هسته‌ای ایران، مواضع این کشور در تضاد با خواسته‌های بلند مدت اردن بوده و اقدامات تهران در این مدت دخالت آشکار در امور داخلی کشورهای عربی به شمار می‌رود، این کشور اصول اولیه حسن همجواری را رعایت نکرده و به تشدید بحران در خاورمیانه و بی‌ثباتی در منطقه منجر شده است.

بعد از حوادث مربوط به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد از طریق سفیر ایران در امان به اطلاع این کشور رساندیم که این حوادث را محکوم کرده‌ایم.

سخنگوی دولت اردن مدعی شده ایران به خواسته‌های اردن و دیگر کشورهای عربی که در بیانیه‌های پایانی نشست‌های اخیر اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی مطرح شده، واکنش مناسبی نشان نداده است.

تصمیم اردن برای فرا خواندن سفیر خود از تهران تنها یک هفته بعد از سفر «محمد بن سلمان» وزیر دفاع و جانشین ولی‌عهد عربستان به اردن برای دیدار با «عبدالله دوم» پادشاه این کشور صورت گرفته است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: