تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۸:۲۱ کد مطلب 94131

آغاز رزمایش اطلاعاتی ۵ کشور در شمال ایران

رزمایش مشترک نهاد‌های اطلاعاتی نیرو‌های مسلح کشور‌های عضو سازمان پیمان امنیت جمعی با حضور «نیکلای باردیوژه» دبیر کل این سازمان روز دوشنبه در تاجیکستان آغاز شد به گزارش مشرق، تمرین مشترک نهادهای اطلاعاتی ارتش های کشورهای عضو این سازمان شامل تاجیکستان، ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان و روسیه تا روز جمعه ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) در مرکز […]

رزمایش مشترک نهاد‌های اطلاعاتی نیرو‌های مسلح کشور‌های عضو سازمان پیمان امنیت جمعی با حضور «نیکلای باردیوژه» دبیر کل این سازمان روز دوشنبه در تاجیکستان آغاز شد

آغاز رزمایش اطلاعاتی 5 کشور در شمال ایرانبه گزارش مشرق، تمرین مشترک نهادهای اطلاعاتی ارتش های کشورهای عضو این سازمان شامل تاجیکستان، ارمنستان، بلاروس، قرقیزستان و روسیه تا روز جمعه ۲۲ آوریل (سوم اردیبهشت) در مرکز رزمایش «مغاب» نیرو‌های مسلح تاجیکستان و در رزمایشگاه «لاهور» پایگاه نظامی ۲۰۱ ام روسیه مستقر در تاجیکستان ادامه می یابد.

​باردیوژه دبیرکل سارمان امنیت جمعی، برگزاری چنین تمرین‌هایی را در شرایط به گفته او بحرانی و تغییر‌پذیر جهان، مهم دانست. دراین رزمایش حدود یک هزار و ۵۰۰ نظامی واحدهای اطلاعاتی و جنگ الکترونیکی نیرو‌های مسلح این سازمان شرکت دارند. این رزمایش با هدف بهبود نظام جمع‌آوری، تحلیل و کارکردهای امنیتی اطلاعاتی ارتش‌های کشور‌های عضو سازمان پیمان امنیت جمعی انجام می شود.

دبیرکل سازمان امنیت جمعی شبانگاه ۱۷ آوریل (یکشنب شب) وارد دوشنبه شد و بنا به اطلاع یک منبع در وزارت دفاع، در جریان این سفرش با مقامات بلندپایه تاجیکستان نیز ملاقات خواهد کرد.

به گفته این منبع، بررسی وضعیت امنیتی کشور‌های آسیای مرکزی و افغانستان از محورهای اصلی دیدارنیکولای باردیوژه با مقام‌های تاجیک است. سازمان پیمان امنیت جمعی با عضویت روسیه،‌ارمنستان، قرقیزستان، تاجیکستان و بلاروس ‌در سال ۱۹۹۹ (۱۳۷۸) تشکیل شد. ازبکستان در سال ۱۹۹۹ در اوج گرمی مناسباتش با غرب و ایالات متحده آمریکا این سازمان را ترک کرد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: