تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۹:۱۱ کد مطلب 94151

افزایش شش برابری ایدز در زنان ایرانی

دبیرآموزشی کمیته ارولوژیست های جوان گفت:بررسی ها نشان می دهد سن ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی مانند ایدز در کشور ما کاهش یافته است . به گزارش مشرق، دکتر رضا ساری مطلق ضمن اعلام این خبر افزود: طبق آمارهای مرکز ملی مبارزه با ایدز، از سال ۱۳۶۵ تا قبل از سال ۱۳۹۴حدود […]

دبیرآموزشی کمیته ارولوژیست های جوان گفت:بررسی ها نشان می دهد سن ابتلا به بیماری های منتقله از راه جنسی مانند ایدز در کشور ما کاهش یافته است .

به گزارش مشرق، دکتر رضا ساری مطلق ضمن اعلام این خبر افزود: طبق آمارهای مرکز ملی مبارزه با ایدز، از سال ۱۳۶۵ تا قبل از سال ۱۳۹۴حدود ۵درصد خانم ها به ایدز مبتلا بودند. اما طبق آمارهای این مرکزدر سال گذشته این آمار به ۳۰درصد رسید.

وی با اشاره به شیوع بیماری ایدز در خانم ها خاطرنشان کرد:بررسی ها نشان می دهد اکثر ابتلای خانم ها به ایدز از طریق رفتارهای پرخطرجنسی بوده است.

ساری مطلق ادامه داد: ما شاهدیم که بسیاری از بیماران با انواع عفونت های جنسی به ما مراجعه می کنند و از این که امکان دارد بیماری اشان باHIV و ایدز در ارتباط باشد نیز به طور کامل بی اطلاع اند.

جراح و متخصص کلیه  ومجاری ادرار بیان کرد: نکته مهم این که اکثر بیماری های جنسی در خانم ها بی علامت است و امکان دارد مردان یا زنان فکر کنند که شریک جنسی اشان سالم است در حالی که فرد مبتلا به بیماری می باشد. بنابراین رعایت اصول ایمنی در روابط جنسی بسیار مهم است.

منبع: شفا آنلاین

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: