تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۱۹:۵۶ کد مطلب 94165

جابه جایی عوارضی تهران_قم

شهردار تهران از جابجایی عوارضی تهران قم تا قبل از افتتاح نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب خبر داد. به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد باقر قالیباف امروز در مراسم افتتاح خط و ایستگاه مترو مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب، گفت: در بعضی از شهرهای کشور که بیش از ۱۰ سال است در حوزه مترو […]

شهردار تهران از جابجایی عوارضی تهران قم تا قبل از افتتاح نمایشگاه کتاب در شهر آفتاب خبر داد.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، محمد باقر قالیباف امروز در مراسم افتتاح خط و ایستگاه مترو مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب، گفت: در بعضی از شهرهای کشور که بیش از ۱۰ سال است در حوزه مترو فعالیت می کنند، هنوز توانایی راه اندازی شش کیلومتر خط مترو وجود ندارد اما امروز در مترو تهران هفته بالغ بر ۷۰۰ متر حفاری در مترو انجام می شود.

شهردار تهران با اشاره به اینکه ایستگاه و خط مترو شهرآفتاب به یکی از مهم ترین مجموعه های شهری منتهی می شود، گفت:  همچنانکه رسیدن خط شش کیلومتری و ایستگاه ۲۵ هزار متری به نمایشگاه بین المللی شهر آفتاب ضرورتی بود که در بیش از دو دهه گذشته بر زمین مانده بود.

قالیباف با بیان اینکه  رساندن خط مترو و ایستگاه شهر آفتاب به مجموعه نمایشگاه های بین المللی شهر آفتاب، ترافیک و آلودگی هوا را به عنوان مهم ترین چالش شهر تهران حل و فصل کرده و یکی از مهم ترین خواسته های مردم تهران را پاسخ گفته ایم، ادامه داد:  از دیگر سو ورود این خط کمک قابل توجهی به دو دانشگاه و حوزه علمیه ای که در حاشیه شهر آفتاب قرار دارد کرده و این برنامه بسیار مهم و اساسی که در ۱۶ ماه پیش رو داریم را تکمیل می کند.

به گفته شهردار تهران، امروز نزدیک به ۳٫۷ میلیون نفر را به وسیله مترو جا به جا می کنیم اما امکان جا به جایی تا مرز ۸ میلیون نفر به وسیله مترو امکان پذیر است؛ همچنین برای ما مقدور است که هر دو و نیم دقیقه یک قطار از ایستگاه عبور کند که در این شرایط بالغ بر ۱۰ میلیون نفر را در مترو جا به جا می کنیم.

وی در ادامه گفت: روزی که کار را در شهرداری تهران آغاز کردیم سهم تقاضای سفر با مترو کمتر از ۵ درصد بود اما با افزایش ظرفیت صورت گرفته بالغ بر ۵۰ درصد سفرهای شهری را با مترو انجام خواهیم داد که این امر از جهت اقتصادی، آلودگی هوا، پایداری، صرفه جویی در وقت و کاهش ترافیک تاثیر گذار است.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: