تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۲۱:۳۳ کد مطلب 94197

سه کودک عربستانی در انتظار اعدام!

سازمان عفو بین الملل، روز یکشنبه تاکید کرد سه تبعه سعودی که در هنگام بازداشت در جریان اعتراضات، کودک بودند، اینک در انتظار اعدام به سر می‌برند. به گزارش مشرق، دستگاه قضایی عربستان این سه متهم را با استناد به اعترافاتی محکوم کرده، اما آنان پیشتر در دادگاه با پس گرفتن اعترافات خود، اظهار داشتند […]

سازمان عفو بین الملل، روز یکشنبه تاکید کرد سه تبعه سعودی که در هنگام بازداشت در جریان اعتراضات، کودک بودند، اینک در انتظار اعدام به سر می‌برند.

به گزارش مشرق، دستگاه قضایی عربستان این سه متهم را با استناد به اعترافاتی محکوم کرده، اما آنان پیشتر در دادگاه با پس گرفتن اعترافات خود، اظهار داشتند که آن اعترافات با زور از آنها اخذ شده است.
 
به نوشته روسیا الیوم، “ساره لیا ویتسن” مدیر اجرایی بخش خاورمیانه در دیده بان حقوق بشر گفت: حکم ادعایی علیه بازداشت شدگانی که ادعا شده قانون را نقض کرده اند، مثالی روشن از ظلم دستگاه قضایی عربستان است که فقط به حکم اعدام سه جوان محدود نمی شود؛ جوانانی که ادعا می شود جنایت هایی را مرتکب شده اند در حالی که کودک بودند. این در حالی است که دادگاه نیز درباره اظهارات آنها مبنی بر اخذ اعترافات اجباری تحقیق نکرده است.
 
این سه نفر بنا به اتهامات صادره در جریان مشارکت در تظاهرات مناطق شیعه نشین شرق عربستان در سال های ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ بازداشت شدند.
 
برخی فعالان محلی تاکید کردند که بیش از ۲۰۰ نفر از شیعیان منطقه الشرقیه در عربستان از سال ۲۰۱۱ به ادعای ارتکاب جرایمی مرتبط با تظاهرات و اعتراضات، به دادگاه معرفی شده اند.
 
عربستان از ابتدای سال ۲۰۱۶ تا کنون دست کم ۸۴ نفر را اعدام کرده است که از جمله آنان، شیخ نمر باقر النمر از علمای شیعه عربستان بود. این در حالی است که در سال ۲۰۱۵ نیز ۱۵۸ نفر اعدام شده بودند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: