تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۲۱:۵۳ کد مطلب 94202

محور اصلی مذاکره رئیس‌جمهور کره در سفر به ایران

رویترز اعلام کرد رئیس‌جمهور کره جنوبی برای نخستین بار از سال ۱۹۶۲ در ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ماه به ایران سفر می‌کند که انرژی و بخش مهندسی محور اصلی مذاکره خواهد بود. به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، دفتر رئیس‌جمهور کره جنوبی اعلام کرد پارک گئون های، رئیس‌جمهور کره جنوبی ابتدای ماه می تا […]

رویترز اعلام کرد رئیس‌جمهور کره جنوبی برای نخستین بار از سال ۱۹۶۲ در ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ماه به ایران سفر می‌کند که انرژی و بخش مهندسی محور اصلی مذاکره خواهد بود.

به گزارش مشرق، به نقل از رویترز، دفتر رئیس‌جمهور کره جنوبی اعلام کرد پارک گئون های، رئیس‌جمهور کره جنوبی ابتدای ماه می تا سوم این ماه برابر با ۱۲ تا ۱۴ اردیبهشت ماه به منظور مذاکرات اولیه با ایران در حوزه‌های مختلف نظیر انرژی و بخش مهندسی به تهران سفر خواهد کرد.
 
سفر پارک به تهران، نخستین سفر رهبر این کشور از زمان تاسیس روابط دو کشور در سال ۱۹۶۲ تاکنون است و دفتر ریاست‌جمهوری این کشور اعلام کرد امید دارد تا این سفر سبب تعمیق روابط با ایران پس از لغو تحریم‌ها شود.
 
کره جنوبی، پنجمین کشور واردکننده نفت جهان و یکی از بزرگ‌ترین خریداران نفت ایران است. واردات نفت این کشور از ایران در ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۸۱ درصد افزایش یافت.
 
این کشور اعلام کرده است که در نظر دارد تا واردات نفت از ایران به ویژه میعانات گازی را در سال جاری میلادی برای تامین تقاضای فزاینده خود افزایش دهد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: