تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۲۲:۴۳ کد مطلب 94220

عکس/ هواپیماها از زاویه‌ای جدید

هواپیماها همواره برای انسان‌ها جذاب بوده و هستند. در داستان‌های اسطوره‌ای باستان نقل می‌کنند که انسان همیشه سعی می‌کرده به نحوی عمل پرواز را انجام دهد و بالاخره موفق هم شد. به گزارش مشرق، اولین پرواز کنترل شده که به وسیله یک موتور توانست نیروی رانش برای پرواز را به دست آورد، پرنده رایت ۱ […]

هواپیماها همواره برای انسان‌ها جذاب بوده و هستند. در داستان‌های اسطوره‌ای باستان نقل می‌کنند که انسان همیشه سعی می‌کرده به نحوی عمل پرواز را انجام دهد و بالاخره موفق هم شد.

به گزارش مشرق، اولین پرواز کنترل شده که به وسیله یک موتور توانست نیروی رانش برای پرواز را به دست آورد، پرنده رایت ۱ بود که در سال ۱۹۰۳ توسط برادران رایت در ایالات متحده آزمایش شد. سال‌ها قبل افرادی توانسته بودند دستگاه‌های پرنده‌ای بسازند و حتی با آن پرواز کنند؛ اما اختراع برادران رایت اولین وسیله پروازی بود که کنترل آن کاملاً در دست خلبان بود.
پس از آن صنعت هواپیما به سرعت رشد کرد و حالا شاهد تنوع زیادی از هواپیماها هستیم که در زمینه‌های مختلف به کمک انسان‌ها می‌آیند. در ادامه عکس‌هایی از هواپیماهای مختلف در حال پرواز یا فرود خواهید دید که باعث می‌شود پرواز با هواپیما از زاویه‌ای جدید دیده شود.
footofan

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: