تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۰ - ۲۳:۱۱ کد مطلب 94227

واکنش نهاوندیان به اظهارات سیف

رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داد. به گزارش مشرق، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در این پست اینستاگرامی نوشته است: هرکس که با هدف فتح قله ای؛ کوهنوردی کرده باشد می داند که در میانه راه؛ برای «ادامه تلاش» باید مرتبا […]

رئیس دفتر رئیس جمهوری با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به اظهارات رئیس کل بانک مرکزی واکنش نشان داد.

به گزارش مشرق، محمد نهاوندیان رئیس دفتر رئیس جمهور در این پست اینستاگرامی نوشته است:
 
هرکس که با هدف فتح قله ای؛ کوهنوردی کرده باشد می داند که در میانه راه؛ برای «ادامه تلاش» باید مرتبا به قله بالای سر چشم دوخت و راه نرفته را دید و همزمان برای «شکر و تداوم امید» باید به راه پیموده زیرپا نظر کرد.
 
هرکس که توفیق کار مثبت و موفق داشه است؛ می داند که هم نیمه پر لیوان واقعیت است و هم نیمه خالی آن. نیمه پر دستاورد است و نیمه خالی دستور کار.
 
هرکس که هنر مناظره و مدیریت مذاکره را آموخته و آزموده است؛ می داند که با حریف؛ باید از کاستی ها و نواقص کار او سخن گفت و مطالبه یبشتر و بهتر کرد و با یاران و همراهان؛ از توانایی ها و توفیق و عنایات.
 
بخشی از فهم سخن ؛ فهم زمینه سخن و مخاطب سخن است.
اگر می خواهیم کمک کنیم و پیروزی بر حریف را قطعی کنیم راه آن تنگ کردن میدان بر دوست و پژواک خواسته دشمن یا تصویر دشمن ساخته نیست.
 
تحریم های کور؛ نه تنها راه را بسته بودند بلکه پلها را نیز شکسته بودند. اینک که سنگها از سر راه برداشته شده است ؛ باید پلها را هم ساخت و راه بلند کوتاهی ها را هم پیمود. ویرانی به ساعتی ممکن است و ساختن و آبادانی گاهی به سالیانی محتاج است.
 
اگر همه درست کار کنیم؛ کار سالیان به سالی شاید، پس همتی باید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: