تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۰۰:۴۴ کد مطلب 94249

عوارضی تهران، قم جابجا می شود

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، محمد باقر قالیباف روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از ایستگاه مترو شهر آفتاب در جمع خبرنگاران افزود: در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب برای جلوگیری از بروز ترافیک عوارض در مقصد (قم) دریافت می شود. وی گفت: با دسترسی های پیش بینی شده دیدار کنندگان از […]

به گزارش پایگاه ۵۹۸ به نقل از ایرنا، محمد باقر قالیباف روز دوشنبه در حاشیه آیین بهره برداری از ایستگاه مترو شهر آفتاب در جمع خبرنگاران افزود: در ایام برگزاری نمایشگاه کتاب برای جلوگیری از بروز ترافیک عوارض در مقصد (قم) دریافت می شود.

وی گفت: با دسترسی های پیش بینی شده دیدار کنندگان از نمایشگاه کتاب می توانند از حدود دو کیلومتر قبل از عوارضی تهران – قم وارد محدوده نمایشگاه شوند.

قالیباف خاطر نشان کرد: بیش از ۱۲۰ هزار متر مربع فضای مسقف در اختیار انتشاراتی ها گذاشته می شود و امیدواریم با حمل و نقل عمومی که برای مجموعه نمایشگاهی بین المللی شهر آفتاب پیش بینی شده بازدیدکنندگان اوقات خوبی را در این مجموعه داشته باشند.

شهردار تهران افزود: در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب همچنین برای آن دسته از نمایشگاه هایی که مخاطبانی بیش از۲۰۰ هزار نفر دارند پیش بینی های لازم صورت گرفته ضمن اینکه مشکلات و چالش های متعددی از جمله ترافیک و آلودگی هوا در برپایی نمایشگاه در داخل شهر وجود نخواهد داشت.

وی با اشاره به بازدید چند میلیون نفری از نمایشگاه کتاب خاطر نشان کرد: چنین نمایشگاه هایی به طور قطع باید در شهر آفتاب برگزار شود و مدیریت شهری اجازه برگزاری آن در داخل شهر را نمی دهد.

قالیباف با اشاره افتتاح ایستگاه مترو شهر آفتاب افزود: این ایستگاه در ادامه تا فرودگاه امام خمینی (ره) به طول ۳۲ کیلومتر امتداد خواهد یافت و از آنجایی که این قسمت خارج از محدوده شهر محسوب می شود بر اساس مقررات تامین اعتبار آن بر عهده دولت است.

وی گفت: در صورت تامین این اعتبار از سوی دولت تا پایان سال جاری کار اجرای مترو تا فرودگاه امام خمینی (ره) در ادامه به شهر پرند انجام خواهد شد.

شهردار تهران در بخش دیگری از سخنان خود ادامه اتوبان حکیم به طول دو کیلومتر، اتصال شمال به جنوب بزرگراه همت، حکیم، اتوبان کرج، جاده مخصوص و جاده قدیم با احداث پلی بزرگ مانند پل صدر که ورودی غرب تهران برای دسترسی جاده ای شرقی به غربی را از جمله پروژه های در حال احداث شهرداری تهران برشمرد.

وی تصریح کرد: همچنین انتقال دسترسی اتوبان آزادگان به میدان بسیج که موجب ایجاد ترافیک درون شهری شده به جاده امام رضا (ع)، تنباکوچی و اتوبان شهید شوشتری، احداث مجتمع فرهنگی خاوران، صبا و پاناراما از دیگر پروژه مهم مدیریت شهری پایتخت است.

قالیباف یکی دیگر از برنامه های شهرداری تهران را تکمیل هفت رود دره تهران با اولویت رودخانه کن و مجموعه فرحزاد ذکر کرد.

مترو شهر آفتاب به عنوان یکصد و یکمین ایستگاه مترو پایتخت واقع در خط یک آن روز دوشنبه در آیینی با حضور شهردار تهران، تعدادی از اعضای شورای اسلامی شهر و جمعی از مدیران شهری به بهره برداری رسید.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: