تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۰۲:۴۴ کد مطلب 94268

پیشنهاد عمان برای کمک به حل اختلاف بین ایران و عربستان

وزیر نفت و گاز عمان، روز دوشنبه پیشنهاد کرد بین ایران و عربستان برای حل اختلافات بر سر طرح فریز نفتی میانجی‌گری کند. به گزارش مشرق، عمان روز دوشنبه پیشنهاد کمک به حل اختلافات بین عربستان و ایران که به شکست طرح «فریز نفتی» منجر شد را مطرح کرد. نشست فریز نفتی، پس از کارشکنی […]

وزیر نفت و گاز عمان، روز دوشنبه پیشنهاد کرد بین ایران و عربستان برای حل اختلافات بر سر طرح فریز نفتی میانجی‌گری کند.

به گزارش مشرق، عمان روز دوشنبه پیشنهاد کمک به حل اختلافات بین عربستان و ایران که به شکست طرح «فریز نفتی» منجر شد را مطرح کرد.

نشست فریز نفتی، پس از کارشکنی عربستان به شکست انجامید و ۱۶ کشور تولیدکننده نفت نتوانستند بر سر ایجاد محدودیت در عرضه نفت به توفق برسند.

وزیر نفت و گاز عمان روز دوشنبه در گفت‌وگویی با تلویزیون بلومبرگ گفت که نتیجه نشست روز یکشنبه ناامیدکننده بود، اما غیرمنتظره نبود، زیرا ایران در ین گفت‌وگوها حضور نداشت و عربستان بر مشارکت ایران در طرح فریز اصرار داشت.

«محمد الرمحی» با بیان اینکه هنوز هم امکان همکاری تولیدکنندگان نفتی برای رسیدن به توافق وجود دارد، پیشنهاد کمک به انجام چنین گفت‌وگوهایی را مطرح کرد.

وی گفت: «به هر صورت، عمان نه فقط با عربستان بلکه با ایران هم روابط خوبی دارد و ما آماده انجام هر کاری که برای همه خوب باشد را داریم.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: