تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۰۵:۱۹ کد مطلب 94304

تأکید مسکو بر اهمیت روابط نظامی با پکن

معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد، مسکو و پکن در سه سال گذشته روابط و همکاری‌های نظامی خود را به طور قابل توجهی افزایش داده‌اند. به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، معاون وزیر دفاع روسیه گفت که همکاری‌های نظامی میان کشورش و چین به طور قابل ملاحظه‌ای در سه سال […]

معاون وزیر دفاع روسیه اعلام کرد، مسکو و پکن در سه سال گذشته روابط و همکاری‌های نظامی خود را به طور قابل توجهی افزایش داده‌اند.

به گزارش مشرق و به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، آناتولی آنتونوف، معاون وزیر دفاع روسیه گفت که همکاری‌های نظامی میان کشورش و چین به طور قابل ملاحظه‌ای در سه سال گذشته افزایش یافته است.

وی در ادامه ضمن تأکید بر اهمیت روابط نظامی مسکو و پکن، خاطرنشان کرد که این همکاری‌ها در حوزه های متنوعی دنبال می‌شوند و دامنه‌ی آن در سال‌های گذشته کاملاً افزایش یافته است.

این مقام روسی همچنین تصریح کرد، دو کشور اقدامات مشترک بسیاری را با یکدیگر انجام می‌دهند و تعاملات فراوانی میان روسای ستاد مشترک چین و روسیه مطابق با منافع دو کشور وجود دارد.

وی افزود: دو کشور در چارچوب‌های مختلفی از جمله شورای امنیت سازمان ملل متحد، سازمان همکاری‌های شانگهای و بریکس با یکدیگر تعامل و همکاری دارند و در عین حال ظرفیت بسیاری برای بسط و گسترش این همکاری‌ها به چشم می‌خورد.

آنتونوف تأکید کرد، روسیه و چین در مسائل بین‌المللی و ثبات منطقه‌ای مواضع یکپارچه‌ای دارند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: