تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۰۶:۲۷ کد مطلب 94314

خبر کارتر از اعزام نیروهای آمریکایی به عراق

به گزارش مشرق و به نقل از رویترز، دولت آمریکا اعلام کرده است که برای مبارزه با تروریست های داعش در کشور عراق نیروهای نظامی بیشتری به این کشور اعزام کند. اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا که به تازگی وارد بغداد شده است، روز دوشنبه اعلام کرد دولتش قصد دارد برای مبارزه با داعش در […]

به گزارش مشرق و به نقل از رویترز، دولت آمریکا اعلام کرده است که برای مبارزه با تروریست های داعش در کشور عراق نیروهای نظامی بیشتری به این کشور اعزام کند.

اشتون کارتر وزیر دفاع آمریکا که به تازگی وارد بغداد شده است، روز دوشنبه اعلام کرد دولتش قصد دارد برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه از نیروهای نظامی بیشتری استفاده کند.

این سخنان اشتون کارتر در حالی بیان شده است که دولت آمریکا پیش از این اعلام کرده بود قصد ندارد نیروهای نظامی برای عملیات زمینی علیه داعش به کار بگیرد.

در چند سال گذشته آمریکا همواره اعلام کرده است برای مبارزه با داعش در عراق و سوریه از حملات هوایی علیه مواضع تروریست ها استفاده خواهد کرد. کارتر در کنفرانسی مشترک با حیدر العبادی نخست وزیر عراق اعلام کرد پنتاگون برنامه اعزام نیروهای نظامی را به هرچه زودتر آغاز خواهد کرد.

به گفته وزیر دفاع آمریکا قرار است در مرحله اول ۲۰۰ نیروی نظامی به کار گرفته شود که با این تعداد شمار نیروهای آمریکایی در عراق به ۴هزار نفر می رسد. پنتاگون علاوه بر اعزام این نیروها قرار است ۴۱۵میلیون دلار نیز به پیشمرگه های کرد برای مبارزه با تروریست های داعش کمک کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: