تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۲:۰۲ کد مطلب 94335

رئیس جمهور کره جنوبی به تهران می‌آید

دفتر رئیس جمهور کره جنوبی امروز دوشنبه اعلام کرد که پارک گئون هائه قصد دارد برای انجام دیداری رسمی از ایران طی روزهای اول تا سوم ماه می به تهران سفر کند. به گزارش مشرق به نقل از رویترز، دفتر رئیس جمهور کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پارک گئون هائه طی روزهای […]

دفتر رئیس جمهور کره جنوبی امروز دوشنبه اعلام کرد که پارک گئون هائه قصد دارد برای انجام دیداری رسمی از ایران طی روزهای اول تا سوم ماه می به تهران سفر کند.

به گزارش مشرق به نقل از رویترز، دفتر رئیس جمهور کره جنوبی با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: پارک گئون هائه طی روزهای اول تا سوم ماه می برای دیدار و گفتگو با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران و مذاکره در خصوص موضوعات مختلف از جمله همکاری های انرژی و مهندسی به تهران سفر خواهد کرد.

این نخستین سفر یک رئیس جمهور کره جنوبی به ایران از زمان برقراری روابط دیپلماتیک بین دو کشور از سال ۱۹۶۲ میلادی به شمار می رود.

دفتر رئیس جمهور کره جنوبی ابراز امیدواری کرده است که این سفر موجب تعمیق روابط تهران و سئول به خصوص پس از لغو تحریمهای بین المللی علیه ایران شود.

کره جنوبی پنجمین وارد کننده بزرگ نفت جهان به شمار می رود و یکی از بزرگترین خریداران نفت ایران است. واردات نفت کره جنوبی از ایران طی ماه مارس نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۸۱ درصد رشد داشته است.

کره جنوبی اعلام کرده است که قصد دارد واردات نفت از ایران را طی سال جاری افزایش دهد تا تقاضای رو به رشد خود را تامین نماید. ۱۷ ژانویه با اجرای برجام، بخشی از تحریمهای بین المللی علیه ایران لغو شده است.

کره جنوبی امیدوار است که صنایع مهندسی و کشتی سازی این کشور از گسترش روابط با ایران بهره مند و منتفع شوند. شرکتهای کشتی سازی کره جنوبی به همراه چینی ها امیدوارند تا قراردادهای زیادی را برای نوسازی ناوگان فرسوده تانکرهای نفتی ایران منعقد کنند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: