تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۳:۰۱ کد مطلب 94358

بودجه تامین اجتماعی چقدر است؟

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی گفت: بودجه این سازمان ۷۰ هزار میلیارد تومان است.  به گزارش مشرق، امیرعباس تقی‌پور در نشست شورای روابط عمومی منطقه ۳ تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی تنها سازمان درآمد هزینه‌ای کشور در این ابعاد است و بیش از ۴۰ میلیون و ۳۰۰ […]

مشاور مدیرعامل و مدیرکل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی گفت: بودجه این سازمان ۷۰ هزار میلیارد تومان است.

 به گزارش مشرق، امیرعباس تقی‌پور در نشست شورای روابط عمومی منطقه ۳ تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی تنها سازمان درآمد هزینه‌ای کشور در این ابعاد است و بیش از ۴۰ میلیون و ۳۰۰ هزار بیمه شده دارد، گفت: پنج میلیون نفر مستمری‌بگیر و بازنشسته داریم و بودجه مالی سازمان تامین اجتماعی در سال ۹۴، ۵۹ هزار میلیارد تومان بود.

وی افزود: بودجه سال ۹۵ حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان است که در واقع برابر یک سوم بودجه عمومی کشور است.

مشاور مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی با بیان اینکه در اسفند ماه سال گذشته حدود شش هزار و ۲۰۰ میلیارد تومان پرداختی داشتیم که هزار و ۵۲۰ میلیارد تومان آن مربوط به عیدی مستمری بگیران بود، گفت: در هر ماه بیش از سه هزار میلیارد تومان مستمری پرداخت کرده‌ایم که این مبلغ به اندازه میزانی است که دولت هر ماه یارانه پرداخت می‌کند.

تقی‌پور ادامه داد: طبیعی است سازمانی که از بودجه عمومی و نفت استفاده نمی‌کند و به این گستردگی است، یک سازمان متمایز باشد. به همین دلیل راهبرد پاسخگویی را از ابتدا در دستور کار قرار دادیم و در سال ۹۴ حدود ۱۷۰۰ خبر در این حوزه تولید شده در حالیکه این آمار در سال ۹۲، ۸۶۶ خبر بود. همچنین تعداد پیام‌هایی که به پست صوتی مدیرعامل ارسال می شود در سال ۹۲، ۳۶۴ پیام بود که در سال گذشته به ۹ هزار و ۷۳۱ پیام رسید و نشان می‌دهد مردم برای اظهارنظر، پیشنهاد و هرگونه سوالی دسترسی بهتری داشته‌اند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: