تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۴:۰۱ کد مطلب 94389

درخواست وزیر خزانه‌داری آمریکا برای حمایت مالی بیشتر از عراق

وزیر خزانه‌داری آمریکا خواستار اختصاص یک خط اعتباری صندوق بین‌المللی پول برای کمک به عراق شد. به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر خزانه داری آمریکا روز دوشنبه اختصاص خط اعتباری صندوق بین المللی پول به کشور عراق را خواستار شد. سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «جک لو پس از […]

وزیر خزانه‌داری آمریکا خواستار اختصاص یک خط اعتباری صندوق بین‌المللی پول برای کمک به عراق شد.

به گزارش مشرق به نقل از خبرگزاری فرانسه، وزیر خزانه داری آمریکا روز دوشنبه اختصاص خط اعتباری صندوق بین المللی پول به کشور عراق را خواستار شد.

سخنگوی وزارت خزانه داری آمریکا در بیانیه‌ای گفت: «جک لو پس از دیدار با وزیر دارایی عراق در واشینگتن، بر اهمیت این موضوع که دولت عراق برای دریافت یک خط اعتباری از صندوق بین‌المللی پول، با این نهاد مالی جهانی به توافقی دست یابد تاکید و آن را سنگ بنایی برای آغاز تلاش‌ها در جهت ثبات بخشیدن به اقتصاد عراق ارزیابی کرد.»

جک لو در دیدار با هشیار زیباری افزود «این خط اعتباری، وضع مالی عراق را در مسیری پایدار قرار می‌دهد و نهادهای اقتصادی آن کشور را تقویت خواهد کرد؛ البته برای دریافت این کمک مالی بین‌المللی، عراق هم باید اصلاحاتی کلان در اقتصاد خود اعمال کند.»

در ماه مارس، هیئتی از صندوق بین المللی پول، که به عراق سفر کرده بود، اعلام کرد «پیشرفت‌های خوبی» در اجرای برنامه‌های اصلاحی در ساختارهای اقتصادی عراق صورت گرفته است و این اصلاحات قطعا از حمایت‌های مالی بین المللی برخوردار خواهند شد.

وزیر خزانه داری آمریکا در عین حال بر ضرورت اینکه با منابع مالی گروه تروریستی داعش مقابله شود تاکید کرد و از دولت عراق خواست به تلاش‌های خود برای اینکه «داعش نتواند از نظام مالی این کشور بهره برداری کند» ادامه دهد.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: