تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۵:۳۸ کد مطلب 94422

عمان خواهان میانجی‌گری بین ایران و عربستان

وزیر نفت و گاز عمان، روز دوشنبه پیشنهاد کرد بین ایران و عربستان برای حل اختلافات بر سر طرح فریز نفتی میانجی‌گری کند. به گزارش پایگاه ۵۹۸، عمان، بزرگترین صادرکننده نفتی غیرعضو اوپک روز دوشنبه پیشنهاد کمک به حل اختلافات بین عربستان و ایران که به شکست طرح «فریز نفتی» منجر شد را مطرح کرد. […]

وزیر نفت و گاز عمان، روز دوشنبه پیشنهاد کرد بین ایران و عربستان برای حل اختلافات بر سر طرح فریز نفتی میانجی‌گری کند.

به گزارش پایگاه ۵۹۸، عمان، بزرگترین صادرکننده نفتی غیرعضو اوپک روز دوشنبه پیشنهاد کمک به حل اختلافات بین عربستان و ایران که به شکست طرح «فریز نفتی» منجر شد را مطرح کرد.

نشست فریز نفتی، پس از کارشکنی عربستان به شکست انجامید و ۱۶ کشور تولیدکننده نفت نتوانستند بر سر ایجاد محدودیت در عرضه نفت به توفق برسند.

وزیر نفت و گاز عمان روز دوشنبه در گفت‌وگویی با تلویزیون بلومبرگ گفت که نتیجه نشست روز یکشنبه ناامیدکننده بود، اما غیرمنتظره نبود، زیرا ایران در ین گفت‌وگوها حضور نداشت و عربستان بر مشارکت ایران در طرح فریز اصرار داشت.

«محمد الرمحی» با بیان اینکه هنوز هم امکان همکاری تولیدکنندگان نفتی برای رسیدن به توافق وجود دارد، پیشنهاد کمک به انجام چنین گفت‌وگوهایی را مطرح کرد.

وی گفت: «به هر صورت، ایران روابط خوبی با همه، نه فقط عربستان بلکه ایران دارد و ما آمادگی انجام کاری که برای همه خوب است را نداریم.»

Let’s block ads! (Why?)

منبع: ۵۹۸

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: