تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۱:۲۶ کد مطلب 94442

روسیه به کره شمالی هشدار داد

به گزارش  میدان ۷۲  معاون وزیر خارجه روسیه گفت: پیونگ یانگ باید آزمایش‌های هسته‌ای خود را متوقف کند و ادامه شلیک موشک‌ها یک خطر جدی برای وقوع درگیری نظامی تمام عیار در منطقه است. سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در مقاله‌ای که در روزنامه کامرسانت منتشر شده، تاکید کرده است که ادامه شلیک موشک […]

به گزارش  میدان ۷۲  معاون وزیر خارجه روسیه گفت: پیونگ یانگ باید آزمایش‌های هسته‌ای خود را متوقف کند و ادامه شلیک موشک‌ها یک خطر جدی برای وقوع درگیری نظامی تمام عیار در منطقه است.

سرگئی ریابکوف معاون وزیر خارجه روسیه در مقاله‌ای که در روزنامه کامرسانت منتشر شده، تاکید کرده است که ادامه شلیک موشک ها و آزمایش های هسته ای توسط کره شمالی، هیچ راهی به سوی مشارکت در تامین امنیت و ثبات در منطقه ندارد. این اقدامات به تدریج موجب تشدید وخامت اوضاع می شود و می تواند یک خطر واقعی برای درگیری نظامی تمام عیار در منطقه به شمار رود.

وی در ادامه افزود: سایر قدرت های جهانی نیز باید از هرگونه اقدامی که می تواند موجب بدتر شدن اوضاع در شبه جزیره کره شود، خودداری کنند.

این مقاله در شرایطی منتشر شده است که رئیس جمهور کره جنوبی امروز دوشنبه گزارش های اطلاعاتی مربوط به آمادگی کره شمالی برای انجام پنجمین آزمایش هسته ای را تایید کرده است.

کره شمالی اعلام کرده است که توسعه برنامه موشکی و ارسال ماهواره به فضا حق حاکمیتی این کشور است و این برنامه ها را ادامه خواهد داد.
منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: