تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۱:۳۹ کد مطلب 94448

فرمانده سپاه عاشورا :ما از هر کسی که در راستای پاسداری از آرمان‌های انقلاب قدم بردارد حمایت می‌کنیم

به گزارش  میدان ۷۲ سردار غلام‌عسگر کریمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایمان و باورهای دینی ویژگی اصلی سپاه و سایر نیروهای مسلح می‌باشد، اظهار داشت: به تعبیر رهبری داشتن سلاح و قدرت نظامی کافی نیست؛ حضرت آقا فرمودند هر کسی در اقصی نقاط دنیا از انقلاب اسلامی دفاع و برای اقتدار […]

به گزارش  میدان ۷۲ سردار غلام‌عسگر کریمیان ظهر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه ایمان و باورهای دینی ویژگی اصلی سپاه و سایر نیروهای مسلح می‌باشد، اظهار داشت: به تعبیر رهبری داشتن سلاح و قدرت نظامی کافی نیست؛ حضرت آقا فرمودند هر کسی در اقصی نقاط دنیا از انقلاب اسلامی دفاع و برای اقتدار آن تلاش کند او هم پاسدار است.

وی ادامه داد: برخی جریانات در اوایل انقلاب اقدام به تحریک گروهگ‌ها کردند تا نظام را از بین ببرند لکن مهم‌ترین نهادی که استقامت کرد سپاه پاسداران بود؛ این نهاد تا به امروز در عرصه‌های جنگ نرم و سخت فعالیت داشته و هرکجا که لازم باشد سپاه در راستای حراست از آرمان‌ها به قضیه ورود خواهد کرد.

فرمانده سپاه عاشورا با اشاره به نقش سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در دوران دفاع مقدس، ابراز کرد: در ۸ سال جنگ تحمیل ایستادگی سپاه موجب عقب نشینی و انجام مذاکرات شد؛ پاسداران از مهم‌ترین سرمایه خود، یعنی جان هم گذشته‌اند.

وی افزود: سپاه از اینکه اکثریت نیروهایش را بسیجیان تشکیل می‌دهد خشنود است و به این دستاورد افتخار می‌کند، ما یک میلیون و ۸۵۰ هزار نفر بسیجی در سطح استان آذربایجان‌شرقی داریم، سپاه با استراتژی طرح حلقه‌های صالحین را اجرا می‌کند و در همین راستا ۲۶ هزار حلقه در سطح استان داریم.

این رزمنده دوران دفاع مقدس تشکیل برنامه‌های فرهنگی را برای مبارزه با جنگ نرم ضروری دانست و اذعان داشت: برای مقابله با تحرکات فرهنگی دشمن نشست‌ها و برنامه‌های سیاسی متعددی برگزار شده و مرکز حفظ آثار سپاه نیز با جمع آوری اسناد شهدا، جانبازان، اعزام کاروان‌های راهیان نور و غیره در بحث نشر آرمان‌ها پیشگام است.

وی تصریح کرد: سپاه مخالف فضای مجازی بسته نیست، نباید صورت مسئله را پاک کرد بلکه با مدیریت و دقت، باید به تربیت عبد صالح پرداخت؛ گاها برخی سایت‌ها را متصل به بسیج و سپاه می‌کنند اما هیچ سایتی متعلق به سپاه نیست و این نهاد از هر کسی که در راستای اهداف انقلاب حرکت کند حمایت می‌کند.

سردار کریمیان با اشاره به اعزام ۴۷ هزار زائر به مناطق عملیاتی، توضیح داد: ۵ هزار نفر از این تعداد دانشجو بودند و این اقدام بسیار عظیمی بود؛ سپاه در مناطق محروم فعالیت‌های جهادی انجام داده و برای نیازمندان خانه ساخت و بیمارستان صحرایی به راه انداخت.

وی اضافه کرد: سپاه در حوزه علمی طرح‌های زیادی را به کشاورزان ارائه کرده و در بخش اقتصاد مقاومتی سپاه به مسائلی همون زنبورداری و پرورش قارچ ورود پیدا کرده است.

منبع : آناج

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: