تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۱:۴۶ کد مطلب 94459

پناهیان : سیاست‌مدار باید به جای «آبگوشت بزباش» به «ما می‌توانیم» اعتقاد داشته باشد!

به گزارش  میدان ۷۲ حجت الاسلام علیرضا پناهیان عصر دوشنبه در حسینیه عاشقان ثار الله ارومیه اذعان داشت: اگر جوانان بهتر از مسن ها دین داری کردند حرف خیلی بزرگی است چرا که اگر نتوانید دین را به جوانان منتقل حتماً مشکلی وجود دارد؛ دینی که نتواند جوان ها را جذب کند آئین کهنسالی است. […]

به گزارش  میدان ۷۲ حجت الاسلام علیرضا پناهیان عصر دوشنبه در حسینیه عاشقان ثار الله ارومیه اذعان داشت: اگر جوانان بهتر از مسن ها دین داری کردند حرف خیلی بزرگی است چرا که اگر نتوانید دین را به جوانان منتقل حتماً مشکلی وجود دارد؛ دینی که نتواند جوان ها را جذب کند آئین کهنسالی است.

وی ادامه داد: دین اساساً برای جوان هاست و آنها دین را بهتر می فهمند. ما اگر دین را خوب معرفی می کردیم جهان را گرفته بودیم.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها با بیان اینکه دین باید در ادبیات خاص خودش تعریف شود، ابراز کرد: تعریف دین ادبیات دیگری می خواهد، جوانان در این فرهنگ جهانی از این موسیقی ها خسته شده اند و این خستگی تا جایی ادامه پیدا کرده که حاضرند جذب گروه های داعشی شوند تا بی دینی نکنند.

وی متذکر شد: ما هنوز نتوانسته ایم در جامعه خودمان دین را تعریف کنیم، اگر دین را درست تبیین کنیم جوانان بیشتر جذب می شوند .

این استاد اخلاق با اشاره به شرح زیارت امین الله اظهار داشت: نشاط و قدرت دو ملاک مهم برای دینداری هستند به همین دلیل است که مومن نشاطش دائم است. شرح زیارت امین الله را در اکثر سخنرانی ها ذکر کرده ام، در زیارت امین الله فقط از نشاط و شادابی گفته می شود.

وی با تاکید بر بانشاط بودن یک مومن، عنوان کرد: امام مثل مادر به انسان است، شما اگر مادرتان راببینید او را با حزن صدا می کنید؟ با امام هم باید آنگونه بود و همچون مادر باید با او رفتار کرد.

مرگ بر آمریکا یعنی آوردن نشاط برای عالم/ سیاستمدار اید براین باور باشد که ما قطعا می توانیم جهان را بگیریم نه اینکه بگوییم فقط آبگوشت بزباش داریم.

حجت الاسلام علیرضا پناهیان در ادامه صحبت های خود به مسئله انتخابات اشاره کرد و بیان داشت: در هر انتخاباتی به کسی رای دهید که کفر آمریکا را در بیاورد. بنا به فرموده رهبر معظم انقالب انتخابات یعنی جشن، چرا که نشاط عجیبی در این موضوع نهفته است.

وی با تاکید بر اینکه یکی از مهم ترین کارهای شیطان مایوس کردن افراد است، افزود: افسرده حال‌ها که شیطان نا امیدشان کرده است رای نمی دهند و پای صندوق ها نمی آیند.

مشاور نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها گفت: کاری نکنید که در قیامت تاسف بخورید، اگر حضرت امام فرمود آمریکا شیطان بزرگ است نگاه کنید ببینید چقدر بشریت را ننگ کرد و ظلم و ستم به مردم جهان روا داشت، شیطان بزرگ با دوستانش فقط در آوردن ظلم و ستم و اندوه به بشریت کمک کرده اند. ریشه ظلم باید کنده شود و شعار مرگ بر آمریکای ما یعنی آوردن نشاط برای عالم و نابودی یاس و نا امیدی.

وی تصریح کرد: مجلسی به نشاط مجالس رزمندگان در جبهه ندیدم، حتی در چشمانشان شراره های نشاط بود و همین عامل مهم ترین ویژگی آنها در جبهه های جنگ بوده است. وقتی اقدامی برای مبارزه با ظلم می‌شود همه مردم نشاط پیدا می کنند و اما نشاط اصلی را وقتی می بینیم که منطقه از چنگال ظلم نجات یافته است.

حجت الاسلام پناهیان در سخنان خود با اشاره به ویژگی یک سیاستمدار اذعان داشت: سیاستمدار باید شاد باشد و نباید یاس را به خود راه دهد، سیاستمدار بر این باور باشد که ما قطعا می توانیم جهان را بگیریم نه اینکه بگوید فقط آبگوشت بزباش داریم!

وی در پایان با تاکید بر مهربانی همراه با قدرت و عزت گفت: مهربانی نباید از سر ضعف باشد مهربانی از سر ضعف به هیچ دردی نمی خورد .

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: