تاریخ انتشار : ۱۳۹۵/۰۱/۳۱ - ۱۷:۲۸ کد مطلب 94508

بازداشت ۲۰ تن از اعضای داعش در روسیه

به گزارش مشرق به نقل از «آزادگان»، مقامات انتظامی روسیه روز گذشته در یک عملیات ویژه تحت عنوان «تاکسی» تعدادی از شهروندان آسیای مرکزی و یک شهروند تاجیک را که به جذب مهاجران کاری برای پیوستن به گروه تروریستی داعش مشغول بودند را بازداشت کرد. «آناتولی یکنین» رئیس پلیس شهر مسکو در این زمینه گفت: […]

به گزارش مشرق به نقل از «آزادگان»، مقامات انتظامی روسیه روز گذشته در یک عملیات ویژه تحت عنوان «تاکسی» تعدادی از شهروندان آسیای مرکزی و یک شهروند تاجیک را که به جذب مهاجران کاری برای پیوستن به گروه تروریستی داعش مشغول بودند را بازداشت کرد.

«آناتولی یکنین» رئیس پلیس شهر مسکو در این زمینه گفت: روز گذشته در عملیات «تاکسی» ۲۰ راننده‌ای که تحت پیگرد قانونی قرار داشتند، مورد بازداشت مقامات انتظامی قرار گرفتند.

به گفته وی، یکی از این بازداشت شده‌ها تبعه تاجیکستان بوده است که به جذب افراد به گروه تروریستی داعش مشغول بوده است.

تاکنون نام این افراد بازداشت شده منتشر نشد است.

بازداشت شهروندان آسیای مرکزی در حالی است که هفته گذشته مقامات انتظامی تاجیکستان «انوشیروان عظیم اف» ملقب به «عنس» شهروند ۲۶ این کشور را در اعزام بیش از ۱۰۰ شهروند تاجیک به جنگ‌های سوریه و عراق متهم می‌دانند.

منابع خبری عنس را از خطرناک ترین مبلغین داعش می دانند. وی در روسیه به شغل تاکسی رانی مشغول بود و همزمان برای داعش از بین مهاجران کاری تاجیک «نیرو» جذب می‌کرده است.

طبق اطلاع رسمی، در حال حاضر بیش از ۱۰۰۰ شهروند تاجیک در درگیری های سوریه و عراق شرکت دارند. بیشتر این شهروندان از طریق روسیه با جلب و سرمایه گذاری اعضای داعش مانند «عنس» به قلمرو سوریه و عراق اعزام می‌شوند.

مقامات انتظامی تاجیکستان «عنس» و یا «انوشیروان عظیم اف» را از خطرناک ترین اعضای تاجیک داعش عنوان می‌کند.

Let’s block ads! (Why?)

منبع: مشرق

دیدگاه تازه‌ای بنویسید: